Zanox Fashion Expert Day 2016 to pierwsza tego rodzaju impreza w Polsce, zorganizowana przez sieć reklamy Zanox.


To była moja pierwsza modowo-branżowa impreza, więc nie mam porównania, jak ta wypada na tle innych. Chętnie za to powiem wam, co mi się podobało najbardziej, co bym zmieniła i dlaczego mimo wszystko było warto! ;)

Warszawka płonie

Stolica przywitała mnie piękną pogodą. Dzień rozpoczęłam, w zasadzie, dopiero w Warszawie pysznym koktajlem w restauracji Żurawina. Na którą zresztą pokazywał GPS, kiedy poszukiwało się restauracji Bątą, w której miała odbyć się impreza. Jak się później okazało, nie tylko ja miałam problem z odnalezieniem miejsca wydarzenia. Takie to już szczęście przyjezdnych. Pod restauracją byłam umówiona z Dagą z bloga fox in the forest, która oprócz tego, że jest moją imienniczką (co nie często się zdarza) okazała się przesympatyczną, wspaniałą dziewczyną! :) Jak widać, imię zobowiązuje! ;)

I to tyle tytułem wstępu. Przejdźmy do samego wydarzenia!

zany fashion festival

Zanox Fashion Expert Day 2016

Przy samym wejściu zostałyśmy gorąco przywitane przez dziewczyny z zanoxa, które również okazały się bardzo pomocnymi i sympatycznymi osobami. Miło było poznać na żywo osoby, z którymi współpracuje się na co dzień i które zawsze odpowiadają dokładnie na Twoje pytania. :)

Sama restauracja była dosyć kameralna i wydarzenie dzięki temu, nabrało charakter rodzinności i wyjątkowości, co w pewien sposób zacieśniało więzi. Każdy z obecnych mógł się poczuć częścią czegoś nowego, ale zarazem ważnego i unikatowego.

Z Dagą przybyłyśmy tam przed 12 i w zasadzie wyszłyśmy jako jedne z ostatnich. Zaraz po wejściu do Bątą zaczęłyśmy rozglądać się po standach reklamodawców. Naszą największą uwagę zwróciło stoisko Zalando, na którym to mogłyśmy pobuszować wśród ciuchów i butów znanych marek. Ze względu na to, iż osób było jeszcze nie wiele, stwierdziłyśmy, że pokombinujemy coś ze stylizacjami do konkursu, który miał odbyć się w trakcie eventu. Jak się jednak okazało, nie można było zakładać na siebie ubrań, jedynie przykładać do siebie. To była rzecz, która nie do końca mnie zachwyciła, ponieważ te stylizacje już tak nie wyglądały, jak mogłyby wyglądać. Rozumiem, że ubrania nie należały do tanich i być może reklamodawcy bali się, że je zniszczymy, ale wtedy jak dla mnie cały ten konkurs tracił na swojej urodzie. Mimo wszystko zrobiłyśmy sobie z Dagą kilka zdjęć, ze stworzonymi przez nas stylizacjami, wspólnie, jak i osobno. Tutaj nastąpiła mała gafa z naszej strony, ponieważ zdjęcia zrobił nam fotograf i nie miałyśmy do nich dostępu podczas wydarzenia, a zdjęcie to trzeba było wstawić właśnie w trakcie trwania eventu.

Później rozmawiałyśmy trochę z fotografem ze studia mdFoto, który prześwietlił nasze blogi pod kątem zdjęć naszych stylizacji. Wiem już jakie błędy popełniam, co poprawić i przede wszystkim, na co zwracać baczniejszą uwagę. Dzięki jego wskazówkom czuję się zdecydowanie bardziej wyedukowana w kwestii retuszu i kadrów. Mam nadzieję, że będzie to widoczne na kolejnych zdjęciach moich stylizacji.

zanox

zany fashion festival

Prelekcje

Podczas eventu miało miejsce sześć wykładów, z których dwa szczególnie mi się podobały.

zanox prelekcje

Pierwszy to wykład Wojciecha Zająca z shoplov.in, który opowiadał o tym, jak efektywnie monetyzować treści, jak tworzyć dobrze skonstruowane i chętnie klikane widgety produktowe, czy galerie zakupowe. Przekonał mnie, że shoplov.in to intuicyjne, warte uwagi narzędzie, z którym niebawem zacznę kombinować.:) Poza tym powiem wam w tajemnicy, że mojej uwadze nie uszła stylizacja Wojtka, która uderzyła totalnie w mój gust! ;)

Drugi wykład, który mnie zaciekawił to siła influencerów, czyli jak zacząć zarabiać na instagramie, prowadzony przez Zuzannę Śleszyńską z Lettly. Instagrama mam już jakiś czas, ale na dobre, przekonałam się do niego jakieś pół roku temu. Zobaczyłam w nim pewien potencjał i siłę. Samo jednak zarabianie na Insta było dla nie czymś nieuchwytnym i trochę irracjonalnym. Jak się jednak okazało, żyłam w ogromnym błędzie. Instagram ma naprawdę spore pole manewru nawet dla takich osób, które nie mają liczby obserwatorów mierzonych w grubych tysiącach, czy milionach. Jak dobrze, że była tam Zuzanna. :)

zany fashion

Oprócz tych wykładów wysłuchaliśmy także:

Mr. Vintage, który opowiadał o tym, jak zarabiać na afiliacji za pomocą sieci zanox,

The style digger, która pochyliła się nad tematem proaktywnych sposobów na zarabianie na blogu,

Marcina Kulaka z Answear, który próbował odpowiedzieć na pytanie, czy brak trendów jest przyszłością mody,

A na koniec zobaczyliśmy jak Zuzanna Poprzeczko z Sephory pokazuje, w jaki sposób wykonać perfekcyjny makijaż do selfie. :)

W międzyczasie odwiedzałyśmy standy reklamodawców. W Matrasie można było zagrać w grę, W Primamodzie oglądałyśmy piękne buty, w Sephorze dowiedziałyśmy się o najnowszych, mocno wytrzymałych kredkach i pięknych zestawach do stylizacji brwi, a na stoisku DaWandy oglądałyśmy fikuśne torebki i zostałyśmy uraczone przepięknymi wiankami.

atras zanox

zanox da wanda

zany fashion festival

zany fashion festival 2016

Organizatorzy zadbali także o poczęstunek, ciepły posiłek i deser, aby nikt z głodu nie umarł, a tymbardziej przedwcześnie nie wyszedł! ;)

zanox

zanox festiwal 2016

Czymże byłoby takie spotkanie bez giftów. Oczywiście zanox wraz ze swoimi partnerami zadbali także o to. Koszulka, którą mam na sobie to jeden z prezentów od Answear. :)

zanox fashion expert day 2016

Podsumowując samo wydarzenie: było naprawdę sympatycznie i edukująco. Mam nadzieję, że za rok również zostanie zorganizowana podobna impreza i oczywiście chętnie wezmę w niej udział. :)

zanox primamoda

zanoc fashion

zany fashion festival 2016

After party

Dobra impreza nie może odbyć się bez after party, którą zorganizowałyśmy sobie wraz z Dagą.:) Po imprezie udałyśmy się na kawę (w tym momencie, dołączył już do nas mój mąż), a później pojechaliśmy na miejską plażę, gdzie porobiłyśmy sobie wspólne zdjęcia i nagrałyśmy dla was kilka filmików. :D Jak to w doborowym towarzystwie, czas uciekał w mgnieniu oka i mimo że Warszawa nas mocno trzymała, to Łódź już na nas czekała.

Dzień jednak był spędzony naprawdę miło i zostanie w mojej pamięci na długi czas. :)

warszawa

warszawa

zanox fashion

To jednak nie koniec.

Niebawem pojawi się drugi post o kilku najciekawszych markach, które spotkałam na Zanox Fashion Expert Day. :)


Podobne posty, które pojawiły się na blogu:

Warszawskie Targi Książki – relacja

Wydarzenia, podczas których możecie przybić mi piątkę

Pierwszy podmuch wiosny

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz