search
Blog2021-09-10T15:31:35+02:00

Polecane miejsce

Mój podcast „W głąb siebie”

Psychoterapia. Samoświadomość. Odkrywanie siebie. Zaglądanie w głąb siebie. Medytacja. Relaks. Spokój. I więcej tematów, które sama przerabiam i które pozwolą Ci lepiej zrozumieć siebie.

Dowiedz się więcej

Przerwy od sieci – dni offline

Świat się zmienia. Tak szybko się zmienia, że mam poczucie, iż nawet moja mama nie zrozumiałaby problemów, z jakimi zmaga się umysł człowieka z pokolenia nowoczesnych technologii.


Ja urodziłam się, zanim jeszcze Internet był powszechnie dostępny. Dorastałam będąc świadkiem jak rodzi i pojawia się w domach, […]

Filozofia dla zabieganych – recenzja książki

„Równość jest największym kłamstwem, jakim się wzajemnie karmimy. Świętoszkowym tonem twierdzimy, że traktujemy wszystkich tak samo albo, że wszyscy są równi, jednak niemal codziennie dyskryminujemy i dajemy wyraz naszym uprzedzeniom.

Co gorsza, nawet nie widzimy w tym nic złego”.

„Filozofia dla zabieganych” Jonny Thomson


Książka „Filozofia dla zabieganych. Mała książeczka […]

33 afirmacje na 33 urodziny

Spontanicznie, kiedy nie mogłam spać, przyszło do mnie zapisanie dla siebie samej 33 afirmacji z okazji moich 33 urodzin. Poszłam za tym i przy okazji podjęłam decyzję o podzieleniu się nimi z Wami.


Afirmacje są dostępne w dwóch miejscach. Możecie je przeczytać tutaj na blogu, albo odsłuchać ich w najnowszym […]

Jak zmieniać – recenzja książki

„Bariera jest prosta: robienie tego, „co należy”, często jest w krótkiej perspektywie niesatysfakcjonujące. Wiesz, że powinieneś wchodzić po schodach, ale jesteś zmęczony, a ruchome schody kuszą. Wiesz, że w pracy powinieneś skupić się na ważnych zadaniach, ale przeglądanie mediów społecznościowych jest przyjemniejsze.”

Fragment z książki „Jak zmieniać” Katy Milkman


Olejki eteryczne – moc aromaterapii

Musiał przyjść ten dzień, w którym opowiem Wam więcej o stosowaniu przeze mnie olejków eterycznych. To moje odkrycie już od kilku lat, ale mam wrażenie, że w tym roku pogłębiło się jeszcze bardziej i odkrywam je poniekąd na nowo.

Olejki eteryczne stały się moim codziennym antidotum na wiele dolegliwości. Jak je […]

Codzienne nawyki pozwalające zadbać o komfort psychiczny

Komfort psychiczny. Inaczej wewnętrzna harmonia, spokój, pogoda ducha, rozluźnienie, swoboda, równowaga. Przez ostatnie lata moim życiowym celem (jeśli można to tak nazwać) jest doświadczenie spokoju jak najczęściej się da.

Wiem, że życie jest nieobliczalne, nie wszystko da się zaplanować i każdego dnia czymś nas zaskakuje, dając cały wachlarz emocji do przeżycia, […]

Go to Top