search
Blog2021-09-10T15:31:35+02:00

Polecane miejsce

Mój podcast „W głąb siebie”

Psychoterapia. Samoświadomość. Odkrywanie siebie. Zaglądanie w głąb siebie. Medytacja. Relaks. Spokój. I więcej tematów, które sama przerabiam i które pozwolą Ci lepiej zrozumieć siebie.

Dowiedz się więcej

Równowaga w sieci

Równowaga w sieci może odnosić się do różnych aspektów. Nie oszukujmy się, to bardzo szerokie pojęcie. Jednak najczęściej dotyczy równowagi w relacjach międzyludzkich i tego w jaki sposób korzystamy z technologii.


Pochylę się dziś nad dwiema tymi kwestiami.

Równowaga w sieci, a relacje międzyludzkie

W kontekście relacji międzyludzkich, równowaga w […]

Introwertyk – kto to jest?

Być może coraz częściej spotykasz się z tym, że ktoś głośno mówi o sobie „jestem introwertykiem”, a Ty tak naprawdę zastanawiasz się „ok, introwertyk, kto to jest?”. Jeżeli tak, dobrze trafiłeś. W tym miejscu dowiesz się kim naprawdę jest introwertyk, bez powielania mitów i fałszywych przekonań.


Na początek zachęcam Cię […]

Jak zadbać o dobre samopoczucie w sieci?

Jesteś cały czas online? Masz poczucie, że sieć zaczyna Cię przytłaczać, pogarsza Ci się nastrój kiedy jesteś za dużo w internecie, ale nie chcesz, bądź nie możesz z niego całkowicie zrezygnować (bo na przykład za pomocą sieci pracujesz?).

Dziś podpowiem Ci, na bazie własnych doświadczeń i podobnych rozterek, co mi pomaga. […]

Czy nie lekceważysz swojej codzienności?

Zauważyłam, że kiedy wchodzisz na drogę samopoznania, Twoje życie zaczyna składać się z drobnych olśnień, tych momentów, w których wykrzykujesz „aha!”. Nigdy nie wiesz, kiedy to co usłyszysz, zobaczysz, przeczytasz – zarezonuje z Tobą tak mocno, że aż Cię zatrzyma. I to jest ten moment, w którym to zatrzymanie ma […]

Do czego prowadzi samopoznanie?

Samopoznanie – inaczej zrozumienie siebie. Bycie świadomym własnej egzystencji, swoich wartości, potrzeb, mocnych i słabych stron. Poznanie swoich odczuć, reakcji, poglądów. Czy rodzimy się z tą wiedzą? Nie. Odkrywamy ją dopiero przez całe swoje życie.


Tytułowe pytanie brzmi: do czego prowadzi samopoznanie? I na koniec dam Ci odpowiedź, ale warto […]

Podsumowanie słowa roku „Przepływ”

Na początku 2022 wybrałam sobie słowa przewodnie na ten rok i było nim słowo „przepływ”.  Od 2019 wybieram sobie to jedno małe słowo przewodnie, które jest dla mnie wspaniałym narzędziem do samorozwoju. Sprawdza się i dlatego co rok kontynuuję tę metodę.


Co wydarzyło się w tym roku? Jak to słowo […]

Sposoby na jesienne wieczory

Nie wiesz, co ze sobą począć, kiedy wieczór długi, szaro-bury, jesienny, a może i zimowy? Ja mam swoje sprawdzone sposoby na to, by cieszyć się tymi długimi wieczorami i czerpać z nich całymi garściami.

Może któryś z nich zainspiruje Cię do spróbowania czegoś nowego. :)


Moje sposoby na jesienne […]

Tytuł

Przejdź do góry