Mamy połowę kwietnia i właśnie teraz powinna pojawić się IX edycja Wielkiej Wymiany Książkowej „Przeczytaj i podaj dalej”, którą prowadzę z Madzią (nie wiesz, co to za akcja? Sprawdź tutaj).

Ze względu na epidemię już w marcu zdecydowałyśmy się przełożyć wymianę i stworzyć zastępczą mini akcję. :)


Podjęcie decyzji o przełożeniu wymiany nie było dla nas łatwe. Od 4 lat wymiana trwa nieprzerwanie dwa razy do roku: w kwietniu i w październiku. Uwierzcie, że tegoroczny kwiecień bez niej, jest więc dla nas (jej organizatorek) pusty i dziwny.

Jednak nie chciałyśmy narażać uczestników w jakikolwiek sposób (na wychodzenie z domu, kontakt z kurierem, pocztą polską, a nawet paczkomatem). Wyznajemy zasadę, że zdrowie ponad wszystko i są sprawy ważniejsze niż zabawa. Dlatego w zgodzie ze sobą podjęłyśmy decyzję o przeniesieniu IX edycji na październik.

Aby jednak nie pozostawiać zupełniej pustki, mamy dla Was przygotowane inne alternatywy, do których z korzystania serdecznie Was zachęcamy. :)

Akcja #czytamdowymiany

Po pierwsze i najważniejsze powołałyśmy do życia akcję #czytamdowymiany. 

Pierwszy raz od historii powstania Wielkiej Wymiany Książkowej możemy przed wymianą zdradzać, jakie książki chcemy podać dalej. Wcześniej prosiliśmy Was, żeby nie zdradzać tytułów, które szykujemy na zabawę. To nasz pomysł na zaostrzenie apetytu na październik. I patrząc, jakie książki już pojawiają się pod hasztagiem, czuję, że jak zawsze będą ustawiać się kolejki do niektórych tytułów. :)

Akcja #czytamdowymiany w skrócie polega na tym, by na instagramie dodając zdjęcie książki (recenzje, krótki opis jej, czy nawet samo zdjęcie), dodać hasztag #czytamdowymiany, jeżeli daną książkę w październiku będziecie chcieli podać dalej. Dzięki temu pod hasztagiem znajdują się wszystkie książki, które w październiku będziemy wystawiać. Zachęcam też do obserwowania hasztagu, dzięki czemu na głównej tablicy będą wyświetlały Wam się zdjęcia, które zostały tym hasztagiem oznaczone. Jeżeli dodatkowo na zdjęciu albo w opisie zdjęcia oznaczycie mnie i Madzię @socjopatka_blog oraz @savethemagicmoments, udostępnimy Wasze zdjęcie na naszym InstaStories. :)

Akcja jest dla wszystkich! Nawet jeżeli wcześniej nie braliście udziału w Wielkiej Wymianie Książkowej 'Przeczytaj i Podaj Dalej”, ale chcecie wziąć udział w październiku to korzystajcie z hasztagu, jeżeli wiecie, że daną książkę odkładacie na wymianę. :)

Dla najbardziej zaangażowanej osoby w akcję #czytamdowymiany szykujemy z Madzią niemałą niespodziankę! :)

Plansze, live i co tylko chcecie

Aby trochę Was rozruszać stworzyłyśmy też plansze na InstaStories, które możecie wypełniać i podawać dalej. Znajdziecie tam różne pytania np. jaka była najlepsza książka, którą upolowałyście na wymianie, ale i plansze do zaznaczania np. jakie gatunki książek planujecie wystawiać, a jakich szukać.

Plansze zapisane są w moich wyróżnionych Stories „Czytamdowymiany”, więc możecie z nich korzystać kiedy chcecie. :)

Ze względu na kwarantannę jesteśmy z Madzią otwarte na prowadzenie dla Was live’ów około książkowych, ale nie tylko. Możemy też potworzyć dla Was wyzwania i inne mini zabawy. Jeżeli tylko macie chęć, pytania, propozycje – podrzucajcie nam śmiało. W tym okresie jesteśmy otwarte na wszystkie Wasze pomysły (nawet te najbardziej szalone!).


Będziecie z nami na październikowej wymianie? <3

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz