Blogowanie to osobliwe zajęcie. Na początku pojawia się wiele niewiadomych, wszystkiego trzeba się uczyć od podstaw, ale jeżeli lubimy pisać i lubimy kontakt z drugim człowiekiem, okazuje się bezcenne, a w pewnym momencie staje się niezastąpione.


Próbując wyjść naprzeciw blogerom i innym twórcom internetowym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, ale i nie zapominając o tych, którzy w blogosferze są już kilka lat, ale cały czas chcą się rozwijać i lubią zastanawiać się nad różnymi tematami, które dotyczą influencerów – tworzymy różnorodne treści. Takie by zarówno stosunkowo młody bloger, jak i osoba, która już jakieś pojęcie o tworzeniu treści ma – mogły znaleźć coś dla siebie.

 

Kampanie społeczne, znajomości w blogosferze i inne

Na początek przedstawię Wam, jakimi tematami w 6 numerze zajęłam się ja.

Wspólnie z Madzią z Save the magic moments napisałyśmy artykuł o kampaniach społecznych w blogosferze. Opowiadamy czym dla nas takie kampanie są, co przez nie rozumiemy, dlaczego warto stworzyć swój projekt w sieci i jak to zrobić, by porwać za sobą ludzi. Wszystko na przykładzie Wielkiej Wymiany Książkowej. Nie zamykamy się jednak tylko na tę jedną kampanię. Madzia opowiada o swoich innych projektach, takich jak: Kochanie przez czytanie, czy Dbam bo kocham.

Ja opowiadam o akcji Blogerzy vs Niepłodność czy Klasyka dla Smyka.

Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, jak zabrać się do działania, by wyjść do sieci z ważnym dla Was przekazem – ten tekst mam nadzieję, okaże się dla Was pomocny.

Drugim temat, którym zajęłam się już samodzielnie na łamach 6 numeru są relacje z innymi blogerami. Czy warto zawierać blogowe znajomości? Kiedy to ma sens? Czy relacja bloger-bloger to szczera sympatia, czy jednak biznes? Na co uważać? I na koniec trochę prywaty, co mi osobiście dały blogowe znajomości. :)

Pod moim skrzydłem pojawił się także obszerny artykuł Jak blogowanie pozwala zrozumieć, czym chcemy zajmować się w życiu, do którego zaprosiłam 4 wspaniałe dziewczyny, które opisały swoje historie. To nie jest łatwy temat. Wszyscy chcą zarabiać stritce na blogowaniu, a tu dziewczyny pokazały, że blogowanie może być jedynie drogą do zarabiania i pozwala odkryć swoje pasje. Może być tym napędem, tą siłą, sygnałem, który dopiero rozjaśnia nam, w którą stronę chcemy iść i co chcemy w przyszłości robić.

We wpisie swoje historie opowiedziały Marta, Zuza, Ania i Joanna.

Oczywiście jak zawsze zajęłam się także niezbędnikiem blogera. Tym razem opisałam Wam tam dwie aplikacje, pozwalające zarabiać na Instagramie, które znalazłam i które miałam okazję testować.

 

Blogosfera to także ciekawe wywiady

W najnowszym numerze znajdziecie dodatkowo 2 świetne wywiady. Jeden pod opieką Oli – wywiad z Asią i Adamem Dzielickimi z bloga Na nowej drodze życia oraz wywiad Kasi, naszej redaktor naczelnej Z Olą Gościniak, której chyba nikomu przedstawiać nie trzeba.

Jednak to cały czas nie wszystko. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jakie tematy pojawią się jeszcze, śledźcie nasze portale społecznościowe: Facebook i Instagram. Tam na bieżąco wszystko zdradzamy.

Nowy numer możecie zakupić klikając tu. Najnowszy magazyn dostępny jest jedynie w formie pdf.


Czy są jakieś tematy, które chcielibyście byśmy poruszyli w kolejnym numerze?

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz