Astrologia ciała autorstwa Claire Gallagher to przewodnik po zdrowiu oraz wykorzystaniu mocy planet w uzdrawianiu dolegliwości ciała i umysłu. Książkę miałam okazję czytać dzięki współpracy z Wydawnictwo Kobiece.

Co mogę powiedzieć więcej o tej książce?


Jeżeli kiedykolwiek miałaś do czynienia z kosmogramem urodzeniowym – ta książka jest dla Ciebie! Jeśli nie – być może zachęci Cię do tego, by zainteresować się tym tematem. Bowiem autorka, która jest astrolożką, akupunkturzystką oraz dietetyczką pokazuje w tej pozycji, jak na swoim kosmogramie urodzeniowym sprawdzić:

  • jaka jest dla Ciebie najlepsza dieta na ten czas,
  • jaki warto wprowadzić system ćwiczeń w Twoim indywidualnym przypadku,
  • jaki zestaw rytuałów mógłby Cię wesprzeć każdego dnia,
  • jakie aktywności byłyby dla Ciebie OK.

 

Astrologia ciała – recenzja książki

Na początek nie sposób nie wspomnieć, że książka jest pięknie ilustrowana w środku, a to za sprawą Caitlin Keegan. Na początku autorka tłumaczy, że zwracanie uwagi w horoskopie jedynie na Twój znak zodiaku to zdecydowanie za mało. Analizując swój kosmogram urodzeniowy, widzisz dużo więcej. Widzisz w jakich znakach zodiaków były konkretne planety w momencie Twoich narodzin, jaki jest Twój ascendent, a także co aktualnie dzieje się na niebie i jak to wpływa na Twoje indywidualne ułożenie planet w momencie narodzin.

Dopiero analizując to wszystko ( i jeszcze więcej) jesteś w stanie zobaczyć pełny obraz siebie samego, który (nie oszukujmy się) jest dużo bardziej skomplikowany, niż tylko opis naszego znaku zodiaku. Autorka tłumaczy też, że możesz mieć prawo nie do końca czuć się swoim znakiem zodiaku, bowiem właśnie to całe ułożenie planet może identyfikować Cię w inny, bardziej nieoczywisty sposób.

Aby pracować z książką „Astrologia ciała” trzeba znać swój kosmogram urodzeniowy (można go pobrać za darmo z internetu, jeśli znasz datę i godzinę swoich narodzin).

 

Astrologia ciała – co zawiera książka

Książka opisuje konkretne znaki zodiaku, a następnie planety, pokazując jak wykorzystać je w procesie uzdrawiania. Z książki dowiadujemy się jakie sporty i jaka dieta są nam najbardziej polecane. Jakie nawyki warto wprowadzić, by cieszyć się ogólnym zdrowiem i dobrym samopoczuciem. Jednak by skorzystać z tej książki trzeba trochę pracy własnej i analizy swojego kosmogramu. Autorka tłumaczy jak to zrobić.

Dla mnie osobiście przy pierwszej lekturze nie wszystko było oczywiste, ale zamierzam do niej wrócić, by jeszcze raz przyjrzeć się analizie własnego kosmogramu właśnie pod tym kątem. Jest to dla mnie ciekawy temat do rozważań, biorąc pod uwagę, że miałam już robione analizy własnego kosmogramu i widzę jak trafne jest to narzędzie do poznawania siebie samego i do lepszego rozumienia siebie samego.

Jeśli więc czujesz, że potrzebujesz jakiejś wskazówki dot. twoich codziennych nawyków żywieniowych czy ruchowych – praca z tą książka może być dla Ciebie ciekawym doświadczeniem.

 

Współpraca z Wydawnictwo Kobiece

 

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu