Maleńki projekt właśnie zamienił się w duży projekt blogerski. :) A wszystko dzięki Wam! :)


Powiem Wam (w tajemnicy), że od początku tego roku marzyło mi się stworzenie blogowego projektu. Ciągle jednak brakowało mi czasu i pomysłu, aby coś takiego zorganizować. Jak wiecie teraz pracuję nad drugą stroną internetową i czasu mam coraz mniej, a jednak właśnie teraz – pomysł znalazł mnie sam.

Spotkanie w redakcji „Chcemy być rodzicami” okazało się motorem do pomysłu, aby stworzyć projekt, w który zaangażuję kilku blogerów.

nieplodnosc

I tak w ramach kampanii „Niepłodności nie widać” zorganizowałam projekt blogerski o wdzięcznej nazwie „Blogerzy vs. Niepłodność”. Za ten temat należą się duże pokłony dla Madzi z Dopracowani.pl, ponieważ to był jej pomysł. :) Ale składam podziękowania, także innym blogerkom, które wysyłały mi swoje pomysły na nazwę naszego projektu. Wszystkie były super, ale musiałam wybrać jeden! ;)

Blogerzy vs. Niepłodność

W projekcie tym, 20 blogerów różnych maści: lifestylowych, parentingowych, książkowych, eksperckich, jak i nawet kulinarnych, rozprawi się z mitami i fałszywymi przekonaniami na temat niepłodności. Każdy z nich ma przydzielony jeden temat, ale to nie znaczy, że nie może dodać czegoś od siebie. Dlatego będzie to także jedna, duża wymiana doświadczeń.

Wpisy będą pojawiać się co dwa dni zaczynając od 25 lipca. Na pierwszy ogień idzie Ewelina. Na jej blogu pojawi się tekst, w którym rozprawi się z mitem: „Skoro urodziłam pierwsze dziecko, bez problemu urodzę kolejne”.

Tematy będą zahaczać o niepłodność wtórną, in-vitro, adopcję, męskie problemy z niepłodnością, ale także o wegetarianizm.

U mnie na blogu w między czasie pojawi się historia dziewczyny, która ma problem z niepłodnością. Opisała mi swoją historię e-mailem, którą chciała się z Wami podzielić, ale zarazem chce pozostać anonimowa. I sam ten fakt świadczy już o tym, że osoby nią dotknięte boją się mówić o niepłodności głośno. Historia spisana jej ręką pojawi się niebawem na blogu.

Zachęcam Was do obserwowania naszych zmagań z fałszywymi przekonaniami na temat niepłodności – wszystkie wpisy będzie można znaleźć pod hasztagiem #nieplodnosciniewidac, ale także na moim fanpage, ponieważ będę je udostępniać (zachęcam więc do obserwowania!).

nieplodnosci nie widac

Projekt marzeń

Mam nadzieję, że czegoś się nauczycie i przy okazji rozwieje się kilka Waszych wątpliwości.

Będziemy wdzięczni za udostępnianie tekstów, które uważacie za najbardziej wartościowe. Zależy nam, aby jak najwięcej osób zaczęło mówić o niepłodności i zdobyło elementarną wiedzę w tym temacie.

Mimo, że są wakacje 20 blogerów zechciało poświęcić swój czas i swoje miejsce w sieci na ważny społecznie temat. Mogliby w tym czasie leżeć na plaży, pływać w basenie czy czytać książkę, ale wolą zrobić coś dla innych. Dlatego doceńcie ich pracę i udostępniajcie wiedzę, którą będą się z Wami dzielić. :)

Akcja będzie trwała do końca sierpnia. We wrześniu u mnie na blogu pojawi się podsumowanie projektu. :)

Jeżeli będziecie mieli ochotę, w trakcie trwania akcji dołączyć, napisać coś od siebie na blogu, albo na społecznościówkach – bardzo proszę.:) Nie zapomnijcie tylko dodać hasztagu #nieplodnosciniewidac – bez polskich liter. Możecie odezwać się do mnie, albo zrobić to na własną rękę. :)


Podobne posty, które pojawiły się na blogu:

Niepłodności nie widać – relacja ze spotkania

Hej kobieto! Kiedy dziecko?

Kobiece nawyki, które doprowadzają do szału

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu