Tekst ten piszę w wielkich emocjach. Z jednej strony chcę Wam powiedzieć wszystko, a z drugiej muszę zachować pewną tajemnicę, bo co to za niespodzianka by wtedy była! :)


Zacznę prosto z mostu, bo chyba nie umiem inaczej: powstaje pierwsze czasopismo dla blogerów!

Pomysł na stworzenie takiego projektu narodził się w głowie niezastąpionej Kasi z bloga Yellow Pear.

Blogostrefa – jak to się zaczęło?

Nie ukrywam, że od akcji „Klasyka Dla Smyka”, z Kasią jestem w stałym kontakcie. Ta dziewczyna bardzo mi pomogła w sprawach prawnych dotyczących akcji. Jest bardzo serdeczna, ale zarazem wrażliwa i przedsiębiorcza! Słowem maluje przepiękne obrazy. Kiedy wchodzę na jej bloga, to po prostu odpływam. Pisarsko wznosi się na wyżyny, które dla mnie są niedoścignionym wzorem.

Tak czułam, że jeszcze kiedyś nas wszystkich zaskoczy! I długo nie musiałam czekać!

Najpierw Kasia zapytała mnie na Facebooku, czy mam czas, żeby zaangażować się w pewien blogerski projekt. Kiedy słyszę „blogerski projekt”, już mi się świecą oczy, więc moja odpowiedź zabrzmiała: „ślij szczegóły na maila!”

No i dostałam maila. Tego się nie spodziewałam. Zostałam zaproszona do stworzenia od podstaw czasopisma dla blogerów. Zostałam zaproszona, jako jedna z 5 głównych redaktorek!

To było dla mnie jak sen. Spełnienie kilku marzeń naraz. Nigdy o tym nie mówiłam i w zasadzie jedyną osobą, która o tym wiedziała, był mój mąż, ale teraz mogę powiedzieć to na głos: zawsze marzyłam o własnym dużym portalu i o własnym magazynie. 

Nagle po otrzymaniu tego maila, moje marzenie zostało podane mi na tacy. To nic, że w tym samym czasie rozpoczęłam blogerski projekt, otwieram sklep i akurat mam dużo zleceń w pracy. To nie miało żadnego znaczenia. Nie ważne, że teoretycznie nie mam czasu. Druga taka szansa, może się nie pojawić, więc od razu powiedziałam „tak!”. A czas zawsze się znajdzie. Po prostu już nie będę sypiać 8 godzin na dobę. :)

Samo marzenie to jednak dopiero początek. Okazało się, że Kasia do projektu zaprosiła 4 blogerki, które znam, czytam i uwielbiam! Taki wiecie: zespół, od którego możesz się wiele nauczyć, ale zarazem stworzyć zgrany team!

Blogostrefa – pierwsze czasopismo dla blogerów.

Blogostrefa to czasopismo pisane przez Twórców dla Twórców.

Nie chcę za dużo zdradzić, ale jedno mogę Wam powiedzieć – będzie moc!

Oprócz mnie czasopismo współtworzyć będą: Ania z bloga Anna Tabak, Ola z bloga Do utraty tchu, Kasia z bloga Katarzyna Grzebyk oraz Marzena z bloga Matka Puchatka. Każda z nas jest inna, interesuje się innymi rzeczami i czym innym w życiu się zajmuje, ale łączy nas jedno: pasja do pisania i zamiłowanie do blogosfery. 

Jednak to nie wszystko! Będzie współpracował z nami szereg innych blogerów, których wybraliśmy do współpracy.:)

Nie wiem, dlaczego nikt wcześniej nie wpadł na ten pomysł, ale zdecydowanie od dawna jest na niego miejsce w polskiej blogosferze, która z dnia na dzień rozwija się i profesjonalizuje.

Blogosfera to pokaźna grupa osób o różnorodnych zainteresowaniach. Wszyscy spotykają się w jednym miejscu, jakim jest Internet, ale których zarazem bardzo wiele łączy. Bo kto inny zrozumie blogera lepiej niż drugi bloger? No właśnie!

Blogostrefa powstaje z myślą o nich! Z myślą o Was!

Szykujemy wiele niespodzianek, których na razie nie mogę zdradzić, ale wiem jedno – warto zainteresować się tym magazynem, bo jeszcze będzie o nas głośno! :)


Jeżeli chcecie obserwować nasze poczynania, poznać nas lepiej, podejrzeć kulisy powstawania pierwszego numeru, macie okazję zrobić to na Instagramie, albo na fanpage.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak pomysł powstał w głowie Kasi, zapraszam na jej post. :)

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu