W tym wpisie mam niebywałą przyjemność poinformować, że właśnie ukazał się mój patronat! Książka „Brush lettering dla początkujących”, której autorką jest Wioletta Guzy.


Tak naprawdę, raczej nie skłamię jeśli to powiem, byłam jedną z pierwszych osób, które wiedziały o powstaniu tej książki. Wiolę znam osobiście od kilku lat. Poznałyśmy się dzięki sieci. Nieraz spotykałyśmy się po koleżeńsku (Wiola oprowadzała mnie po Katowicach!), a dziś trzymam w rękach jej pierwszą książkę! Duma mnie rozpiera.

Z Wiolą o tej pozycji rozmawiałam już na etapie samego pomysłu i szukania wydawnictwa, które byłoby zainteresowane tym tematem. Czuję się więc poniekąd matką chrzestną tego projektu, a patronat jest jedynie zwieńczeniem tego. :)

 

Brush lettering dla początkujących – recenzja

Brush lettering nie jest mi obcy. Kilka lat temu skończyłam kurs brush letteringu – właśnie z Wiolą! Dlatego od początku też wiedziałam, że Wiola w tym temacie ma ogromne doświadczenie, wiedzę i umiejętności. I spokojnie może dzielić się nimi z innymi.

W książce „Brush lettering dla początkujących” autorka na wstępie opisuje, czym jest brush lettering i czym różni się od kaligrafii. Pokazuje także co jest potrzebne, by zacząć (z uwzględnieniem swoich ulubionych, sprawdzonych narzędzi). W tej pozycji krok po kroku przeprowadzi Cię przez podstawy, naukę rysowania małych i dużych liter, cyfr czy ozdobników. To, co osobiście bardzo sobie cenię: Wiola jest (tak samo jak ja!) leworęczna i w swojej książce opisuje też specjalne rady właśnie dla leworęcznych. Dzięki czemu ta lektura jest odpowiednia dla wszystkich osób, niezależnie, którą ręką piszą.

Oprócz samej treści, książka zawiera także zdjęcia i grafiki. Dzięki nim dokładnie, ze szczegółami możemy dowiedzieć się co, jak narysować/napisać, by było zgodne ze sztuką brush letteringu.


czytam


Książka o brush letteringu

Książka oprócz walorów naukowych, ma także niebywałe walory estetyczne! Jest pięknie wydana! Dodatkowo sama autorka zajęła się projektem graficznym i składem książki! To ewenement, bo Wiola oprócz tego, że naucza brush letteringu, pracuje także przy składzie książek i e-booków.

Jeżeli marzy Ci się samodzielne wykonywanie plakatów z ulubionymi cytatami, własnoręczne tworzenie kartek okolicznościowych, kreatywne podpisywanie prezentów, tworzenie zaproszeń – brush leterring zdecydowanie jest dla Ciebie.

To także jedna z kreatywnych form wyrażania siebie. Ale także zajęcie, które uspokaja, rozluźnia i w moim odczuciu, zdecydowanie może być traktowane jako jedna z form medytacji. Na mnie osobiście tak działa!

Książkę możesz zakupić na stronie empiku. 

 

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu