…czyli sekrety piękna i radości życia w każdym wieku.


Love&Style&Life, Cała prawda o Francuzkach i Księga stylu Coco Chanel – z francuskich książek, które ostatnio stały się bardzo modne, przeczytałam te trzy i po trzeciej miałam już przesyt. Potrzebowałam mocnego kontekstu, wartkiej akcji i zagadek do rozwiązania. W międzyczasie pojawiło się wiele nowych pozycji dotyczących Francuzek, a jeszcze więcej dotyczących Koreanek. Powiedziałam jednak stop. Do czasu. Dopóki na rynku nie pojawiła się książka Francuzki nie potrzebują liftingu Mireille Guiliano. Nie czytałam pierwszej książki tej autorki, jednak ta zainteresowała mnie na tyle, że postanowiłam ją sprawdzić.

I nie zawiodłam się.

Francuzki nie potrzebują liftingu

Już od samego początku polubiłyśmy się z autorką. Okazała się przesympatyczną kobietą, która ma ogromny dystans do siebie i do świata. Bardzo cenię tę cechę w ludziach, więc na dzień dobry przybiłyśmy sobie piątkę.

Mireille mówi o sobie, że starzeje się na luzie. Bardzo spodobało mi się to określenie, więc kiedy okazało się, że książka będzie właśnie o tym – jak starzeć się na luzie, jak starzeć się godnie i nie popaść w obsesję wiecznej młodości – byłam zachwycona.

Dawno nie czytałam książki, która dotyczyłaby tematów około urodowych, więc podczas czytania czułam, że wypełnia ona pewną lukę w moim czytelniczym dorobku. Kiedyś mocno interesowałam się tymi tematami, z czasem jednak inne kwestie stanęły ponad te i w pewnym momencie zdałam sobie sprawę, że jestem trochę z tyłu.

Dzięki tej książce nadrobiłam stracony czas i dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, z których część z nich wcieliłam w swoje życie od razu.

Czego dowiedziałam się z tej książki?

Na początku poruszane były tematy związane z modą. Ze względu na mój wewnętrzny przesyt tą tematyką, ku mojej uciesze nie było tego dużo i było opisane bez lania wody. Z niecierpliwością czekałam na tematy urodowe. I już rozdział trzeci uraczył mnie pielęgnacją twarzy i skóry w ogóle.

Następnie pojawiały się rozdziały o pielęgnacji włosów, makijażu, a nawet ćwiczeniach oddychania.

Ogromną zaletą tego poradnika jest fakt, że zawiera on sporo prostych, zdrowych przepisów, które mają zbawienny wpływ na wygląd naszej skóry, wiele ćwiczeń np. oddechu, które to od razu wprowadziłam w swój cykl dnia, ale przede wszystkim spore ilości mądrych rad od starszej koleżanki, które dotyczą wszystkich możliwych aspektów życie mających wpływ na nasz wygląd i nasze samopoczucie.

Co najbardziej mnie zaskoczyło?

  • Dziennie na talerzu powinno się znaleźć od 3 do 5 kolorów (będę zwracała na to baczniejszą uwagę).
  • Jeżeli chcemy spalić zbędne kilogramy najlepiej wykonać 20-minutowe ćwiczenia przed śniadaniem, wtedy spalamy tylko tkankę tłuszczową, a nie to, co zjedliśmy.
  • Używanie aspiryny na włosy.

Rad, w tej książce znajdziecie bardzo dużo, dlatego jestem pewna, że każdy z was znalazłby coś innego, mocno zaskakującego.

Bardzo spodobała mi się rozpiska, która pojawiła się pod koniec książki. Była to lista kobiet po 60, 70, 80 z krótkim opisem ich życia. Są to kobiety, z których można brać przykład, ponieważ sposób w jaki żyły był godny podziwu i pozazdroszczenia.

Dla kogo jest to książka?

Myślę, że przede wszystkim jest to jednak książka dla kobiet. Dla kobiet, które interesują się swoim zdrowiem psychicznym, jak i fizycznym. Dla kobiet, które chcą wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki, które pozwolą im cieszyć się dobrym zdrowiem i dobrym samopoczuciem jeszcze przez długi czas.

Dla kobiet, które chcą za 30 lat z pełną akceptacją spojrzeć na siebie w lustro, które chcą starzeć się na luzie, zamiast martwić się, jak często powinny stosować lifting odmładzający.

Dla kobiet, które chcą żyć szczęśliwie w zgodzie z samą sobą. :)


 KONKURS!

Moi Drodzy.

Razem z księgarnią Znak przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania jest 5 egzemplarzy książki „Francuzki nie potrzebują liftingu”.

Zasady są bardzo proste.

Należy odpowiedzieć na pytanie: Jaka jest Twoja złota rada na pozostanie jak najdłużej młodym (psychicznie, jak i fizycznie)? Maseczki z ogórków? 5 kolorów na talerzu? Śmianie się codziennie minimum 20 minut?

5 najciekawszych odpowiedzi nagrodzimy książką! Odpowiedzi możecie zostawiać tutaj, albo pod tym postem na FB!

Konkurs trwa od 12.08.2016 do 19.08.2016. Ogłoszenie wyników pojawi się 20.08.2016 na FB i na blogu.

Będzie nam bardzo miło jak polubicie przy okazji fanpage mój, jak i księgarni Znak (znajdziecie tam dużo promocji i inne konkursy książkowe). Nie jest to jednak obowiązek uczestnictwa w konkursie. :)

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz