Przemiło mi poinformować, że już w tę niedzielę tj. 18 kwietnia 2021 rusza 10 edycja Wielkiej Wymiany Książkowej „Przeczytaj i podaj dalej”, którą mam przyjemność współprowadzić razem z Madzią z Save the Magic Moments. 


Kolejna edycja wymiany przed nami. Trochę zmieniła ona swoją formułę przez te edycje, ale niezmiennie prowadzimy ją dwa razy do roku: w kwietniu i w październiku.

Na czym polega wymiana? Gdzie się odbywa? Kto może dołączyć? Wszystko wyjaśniam w dzisiejszym wpisie.

Wielka Wymiana Książkowa „Przeczytaj i podaj dalej”. Edycja 10

Regulamin 10 edycji Wielkiej Wymiany Książkowej 

 1. Akcja trwa od 18 kwietnia do 25 kwietnia 2021 roku.
 2. Udział w wymianie książkowej może wziąć każdy!
 3. Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy!
 4. Wymiana jest bezkosztowa. Jedyny koszt jaki ponosisz to koszt wysyłki książki. Pamiętaj, że płacisz wtedy za książkę, którą Ty wysyłasz. Nie robimy sobie wzajemnie żadnych przelewów! Możesz też wymienić się książką osobiście (ze względu na pandemię odradzamy).
 5. Organizatorki nie ponoszą odpowiedzialności za wysyłkę i dostarczanie książek przez uczestników akcji. Bądź zatem uczciwy i szanuj innych.
 6. Zachęcamy do korzystania z alternatyw poczty polskiej np. paczka w ruchu czy paczkomat inpostu wychodzi taniej. Jeśli zaś chcesz koniecznie skorzystać z Poczty polskiej, wyślij paczkę listem poleconym, tak by nie było wątpliwości, że to uczyniłeś (dostaniesz numer nadania) lub skorzystaj z mini paczki. Zawsze musisz mieć potwierdzenie nadania! Nie wysyłamy listem zwykłym i nie zgadzamy się, żeby inni nam tak wysyłali książki.

Wymiana odbywa się w dwóch miejscach:

 1. Na Instagramie – innych uczestników wymiany znajdujemy dzięki dedykowanemu hasztagowi #przeczytajipodajdalej10
 2. Na Facebooku w specjalnie utworzonym wydarzeniu: Wielka Wymiana Książkowa „Przeczytaj i podaj dalej” vol. 10.

 3. przeczytaj i podaj dalej

Jak dołączyć na Instagramie?

 • To proste! Zrób zdjęcie książek (najlepiej ustaw karuzelę, by każdy z tytułów był wyraźnie widoczny), w opisie użyj hasztagu #przeczytajipodajdalej10 oraz oznacz organizatorów (@savethemagicmoments i @socjopatka_blog). Jeśli możesz napisz jednym zdaniem, o co w tym wszystkim chodzi (do kiedy się bawimy, kto może dołączyć, podkreśl, że wymiana jest bezkosztowa oraz odeślij do regulaminu wydarzenia).
 • Koniecznie opisz, w jakim stanie są książki, które chcesz wymienić. Jeśli jest tym egzemplarz recenzyjny, przez korektą – wyraźnie to zaznacz. Jeśli książka jest wersją kieszonkową – wyraźnie to zaznacz. Jeśli książka ma jakikolwiek uszczerbek (pozaginane grzbiety, plamy – również masz obowiązek o tym napisać).
 • Szukaj pozostałych uczestników pod hasztagiem #przeczytajipodajdalej10.
 • Zdjęcie możesz wstawić każdego dnia trwania wymiany, polecamy zrobić to jednak pierwszego dnia, bo pierwsze dni wymiany są najintensywniejsze. 
 • Chcesz się z kimś wymienić? Zostaw u niego komentarz, co Cię interesuje. Jeśli ta osoba znajdzie też coś u Ciebie i dobijecie targu wymiankowego, w wiadomościach prywatnych ustalacie formę przekazania książki. 

Jak dołączyć na Facebooku?

 • Na facebooku wymieniamy się w specjalnie utworzonym do tego wydarzeniu Wielka Wymiana Książkowa „Przeczytaj i podaj dalej” vol. 10.
 • W wydarzeniu dodaj zdjęcie książek, które chcesz wymienić. Opisz, w jakim stanie są Twoje książki. Jeśli jest tym egzemplarz recenzyjny, przez korektą – wyraźnie to zaznacz. Jeśli książka jest wersją kieszonkową – wyraźnie to zaznacz. Jeśli książka ma jakikolwiek uszczerbek (pozaginane grzbiety, plamy – również masz obowiązek o tym napisać).
 • Przejrzyj pozostałe wpisy, bo tu znajdziesz innych uczestników wydarzenia.
 • Zdjęcie książek możesz wstawić każdego dnia trwania wymiany, polecamy zrobić to jednak pierwszego dnia, bo pierwsze dni wymiany są najintensywniejsze. 
 • Chcesz się z kimś wymienić? Zostaw u niego komentarz, co Cię interesuje. Jeśli ta osoba znajdzie też coś u Ciebie i dobijecie targu wymiankowego, na priv ustalacie formę przekazania książki. 

Można do wymiany dołączyć zarówno na IG, jak i na FB. Można też wybrać sobie tylko jedno miejsce. Decyzja należy do Ciebie.

Co po zakończonej akcji?

Zachęcamy do umieszczenia po zakończonej akcji zdjęć książek, które upolowaliście na wymianie, na Facebooku lub/i na Instagramie z wykorzystaniem #przeczytajipodajdalej10 oraz oznaczeniem Save the Magic Moments i Socjopatka.pl


Zachęcam również do przeczytania:

10 powodów dla których warto wziąć udział w wymianie książkowej?

Dlaczego zaangażowałam się w Wielką Wymianę Książkową?


Masz pytania? Zostawiamy nasze maile:

Magda Erbel: magicmoments1983@gmail.com

Dagmara Sobczak: wspolpraca@socjopatka.pl

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz