To już trzecia edycja wymiany książkowej, którą zapoczątkowała Madzia z bloga Save the magic moments.

To dzięki niej wiele osób ze świata Internetu (ale nie tylko) ma co czytać przez kolejne miesiące, niedużym nakładem finansowym. :)


Wielka Wymiana Książkowa to piękna akcja, której celem jest szerzenie czytelnictwa (a wiecie, że u mnie tego sporo). Na czym polega? W skrócie na wymienianiu się książkami.

Książek nie sprzedajemy, ani nie kupujemy. Jedyne koszty, jakie uczestnicy ponoszą to ewentualne koszty wysyłki (zawsze można się spotkać i przekazać sobie książki osobiście, jeżeli jest to możliwe).


Zasady są banalnie proste:

  1. Akcja trwa od 22 kwietnia do 1 maja.
  2. W Akcji udział może wziąć udział każdy. Nie trzeba mieć do tego bloga.
  3. Jeżeli jesteś blogerem/youtuberem zamieszczasz wpis/film w swoim miejscu w sieci, przedstawiający książki, które chcesz wymienić. We wpisie musisz określić ich stan. Link do swojego tekstu/filmu zamieszczasz w linkowym party, które otwarte są na blogach organizatorki Save the magic moments oraz współprowadzącej Eweliny Mierzwińskiej.
  4. Jeżeli jesteś czytelnikiem, a zainteresowała Cię u kogoś jakaś książka – napisz w komentarzu u tej osoby, że chcesz się wymienić, podając tytuły jakie masz na wymianę (najlepiej ze zdjęciami).
  5. Jeżeli dojdzie do wymiany – szczegóły ustalacie na priv. Przesyłki muszą zostać przekazane osobiście, albo wysłane bezwględnie listem poleconym!


W poprzedniej edycji to ja miałam przyjemność być współprowadzącą, więc co nieco o akcji wiem. :D

Przede wszystkim wiem, że to dzięki niej, po solidnej wymianie swoich książkowych zasobów, mamy co czytać przez kolejne miesiące. Akcja pojawia się dwa razy w roku. :) Dlatego zachęcam do niechomikowania książek, które zbierają kurz, tylko do dzielenia się dobrem, które macie i tym samym poszerzania swoich horyzontów (przez czytelnictwo nowych pozycji) oraz poznawanie nowych osób, dzięki zabawie. :) Dlaczego nie warto kolekcjonować książek pisałam tutaj. 

Przejdźmy jednak do tego, co najciekawsze. Co w tym kwartale mam dla Was na wymianę? Trochę literatury współczesnej, jakieś nowości wydawnicze, kryminały, poradniki, ale i młodzieżówka się znajdzie. Dla każdego coś dobrego.

III edycja Wielkiej Wymiany Książkowej „Przeczytaj i podaj dalej”.

1.Danuta Duszeńczuk „Kariera dla Pań” – książka, która przygotowuje do wejścia na ścieżkę zawodową. Dowiesz się z niej między innymi o tym jak napisać CV. LM, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, ale i na co uważać rozpoczynając pracę. Dokładną recenzję książki znajdziecie tutaj. Stan: IDEALNY.  WYMIENIONE Z BLOWERKA

2.Jason Hunt „Social Media Start” – tej książki chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Kolejna książka słynnego blogera, który tym razem prawi o tym, jak rozpocząć swoją przygodę z Social Media. Stan: DOBRY. WYMIENIONE Z MAKEHAPPYLIFE.

3.Sarah Knight „Magia olewania” – nowość wydawnicza, o tym jak przestać się wszystkim przejmować i po prostu, po ludzku odpuścić. Stan: IDEALNY.  WYMIENIONE Z MARZENIA ŚWIATA

4. Antonio Manzini „Czarna trasa” – kolejna nowość wydawnicza, tym razem kryminał. Włoski kryminał, który czyta się bardzo lekko, szybko i przyjemnie. Raczej zaliczyłabym go do lekkich kryminałów. Jest zagadka do rozwiązania, ale nie ma czego się bać. :) Stan: IDEALNY. WYMIANA Z ANTONINA CZERWIŃSKA

5.Marie-Morgane Le Moel „Cała prawda o Francuzkach” – to książka, której tytuł może zmylić. Jest ona o Francuzkach, ale znajdziecie w niej raczej lekki zarys historii Francji, a nie tajniki urodowe, czy modowe. Jest to pozycja, w której poczytacie o odwadze i niezłomności charakteru francuskich kobiet. :) Moją recenzję tej książki znajdziecie tutaj. Stan: BARDZO DOBRY.

6. Paulo Coelho „Pielgrzym” – kolejny autor, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Książka prawi o wniknięciu w głąb swojej duszy. Stan: DOBRY.

7. Bear Grylls „Urodzony by przetrwać” – książka o tym, jak przetrwać. Dosłownie. Dla prawdziwych mężczyzn – ponoć. :) Stan: BARDZO DOBRY. WYMIENIONA Z LOFFLAJFF

8. Sz. Hołownia i M. Prokop „Wszystko w porządku. Układamy sobie życie” – czysta publicystyka, która odpowiada między innymi na pytania: Jak zostać gwiazdą salonów oraz ekspertem od wszystkiego? Czy artyści mogą podpalić albo zbawić świat? Jak brzmi cała prawda na temat telewizji? Różaniec czy smartfon? Stan: IDEALNY. WYMIENIONE Z SAMOROZWIJALNIA

9. Emilia Kiereś „Haczyk” – niby powieść dla młodzieży, ale i ja znalazłam w niej magię. Świetna pozycja dla młodszych i starszych. Opowiada o tajemniczym szkiełku, ćmach i magii fotografowania. Ja miałam dreszcze. :) Stan: IDEALNY.

10. Albert Espinosa „Świat na żółto. 23 małe odkrycia, które uratowały mi życie” – kolejna książka, która będzie idealna dla młodzieży, ale i dla dorosłych. Albert opisuje swoją historię w szpitalu onkologicznym. Tak, Albert pokonał raka i teraz się z tego śmieje. Dostajemy historię napisaną z humorem, ale i mocno pouczającą. A w niej 23 rady od osób, które Albert spotkał na swojej drodze. Stan: BARDZO DOBRY. WYMIENIONE Z MUMSPACE

11. Eric Emmanuel Schmitt „Tajemnica pani Ming” – wszyscy znają książkę „Oskar i pani Róża”, a czy wszyscy znają tą? Są one do siebie porównywalne, bo w obu Eric opowiada o „niewidzialnym”. Mądra książka, która daje do myślenia. Końcówka łapie za serce. :) Stan: IDEALNY. WYMIENIONE Z YELLOWPEAR

12. Marta Szarejko i inni „Odwaga jest kobietą” – książka zawiera dwanaście historii/reportaży, w których ukazana jest odwaga kobiet. Mocna, nieprzeciętna, powodująca dreszcze na ciele. Pokazuje, że odwaga jest kobietą! :) Stan: DOBRY. WYMIENIONE Z EWELINA KRUPA

DODANE:

  1. „Diabeł ubiera się u Prady” – stan dobry.
  2. „Zemsta ubiera się u Prady” – stan bardzo dobry. WYMIENIONE Z NEAVE CREATIONS
  3. „Bóg, kasa i Rock 'n’ roll” – stan bardzo dobry.


Jeżeli zainteresowała Cię, któraś z moich pozycji – daj znać! :) Czekają na nowych właścicieli. :)

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz