W życiu każdego z nas autorytety odgrywają jakąś rolę.

Jedni je posiadają, inni ich wiecznie poszukują, a jeszcze inni mają je… w dupie.


Ja przede wszystkim podziwiam tych, którzy znaleźli w swoim życiu prywatny autorytet, który ich inspiruje i jest drogowskazem w podejmowaniu niektórych decyzji. Ale poważnie – prywatny. Nie, popularny, ani typowy. Jak na przykład Jan Paweł II. To była wspaniała osobowość, ale czy naprawdę każdy z Was utożsamia się z nią tak mocno? Czy to po prostu moda na autorytety sprawiła, że kiedy warto było je mieć, modny akurat był papież? Warto zrobić sobie rachunek sumienia i zastanowić się poważnie: Czy mam w swoim życiu autorytety?

Osobowość XXI wieku

Dziś przedstawię Wam kogoś, kto takim autorytetem mógłby stać się dla Was. Jest to osoba pełna inspiracji i życiowej mądrości. Poznałam tego człowieka dzięki Alchemii Kobiecości, która w swoim wpisie „Kto odbiera Ci prawo do życiowej stabilizacji?”  posiłkuje się jedną z jego wypowiedzi. I za to bardzo jej dziękuję, ponieważ przyjrzałam się bliżej temu człowiekowi i jedno mogę powiedzieć na pewno: Wielu z Was może się od niego bardzo dużo nauczyć. Może on Was napędzić do działania i potrząsnąć Wami, abyście wzięli życie w swoje ręce, tak jak stoicie. Bez marudzenia, bez narzekania i szukania wymówek. To on da wam kopniaka, do wyjścia ze swojej strefy komfortu. To on wam powie, jak dojść do swojego prywatnego szczytu. A tą osobą jest…

Jacek Walkiewicz

psycholog, trener i mówca. Prowadzi własną autorską księgarnię w Warszawie i coś, co szczególnie może Was zainteresować – ma także swojego bloga. Wykłady, które prowadzi nie dość, że są pasjonujące i nie mogą oderwać Cię z krzesła – to inspiracja jest przeplatana dużą dawką humoru, dzięki czemu czas, podczas słuchania, ucieka w zastraszającym tempie. ;)

Oprócz tego jest bardzo pomocną osobą i każdy z Was może do niego napisać swoją prywatną wiadomość, a on na pewno odpisze. Jest to człowiek szczęśliwy. Człowiek spełniający swoje marzenia, którego jedną z życiowych dewiz są słowa profesora Bartoszewskiego:

„Nie wszystko, co się opłaca warto, ale czasem warto, mimo, że się zupełnie nie opłaca”. 

Przede wszystkim jest to człowiek dla ludzi. Otwarty na innych. Ktoś, kto ma zawsze wyciągniętą pomocną dłoń. Pracuje z młodymi ludźmi, ale także z tymi, którzy myślą, że życie jest już za nimi. Nic bardziej mylnego – Jacek Walkiewicz uświadomi Ci, że nigdy nie jest za późno, aby zacząć robić w życiu to czego się pragnie i aby zacząć spełniać swoje marzenia.

Mądre spojrzenie, doświadczonym okiem na zmienny świat.

Polecam Wam zapoznać się z jego najpopularniejszym wykładem „Pełna moc możliwości”, który możecie obejrzeć tutaj:

Ale z całego serca namawiam Was do zainteresowania się wszystkimi treściami z jego udziałem. Wykaz ich także jest dostępny w jednym miejscu. Jest to człowiek, którym na pewno zainteresują się osoby mało odważne w życiu. Osoby poszukujące swojej drogi, siebie i odpowiedzi na pytanie: „Kim jestem i co mogę zrobić dla tego świata? Jaki jest mój cel? Po co tu jestem?”.

Po jego wykładach zupełnie inaczej spojrzycie na często powielone frazy: „podróże kształcą”, „co Cię nie zabije to Cię wzmocni”, czy „człowiek uczy się na błędach”.

Nie chciałabym Wam za wiele zdradzać. Jedno jednak jest pewne.

Jacek Walkiewicz może stać się Twoim mentorem.

140627-cytaty-motywacja-inspiracja-festiwal-inspiracji-zapalac-plonac-Jacek-Walkiewicz

żródło: www.moc2.pl

 

Podobne posty, które pojawiły się na blogu:

Jak stać się bogatym? Na przykładzie Brand24

Strach przed ludźmi

Strach przed życiem

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz