Jak to się stało, że nagle ze zwykłej piszącej dziewczyny, stałam się kimś, kto ciągle coś organizuje? Nie wiem.

 

Blog odkrył we mnie smykałkę do organizacji. :) Organizacji wydarzeń, projektów, kampanii. Ja naprawdę pokochałam to, dlatego przeskakuję między pomysłami i działaniami, a w planach już kolejnych kilka.


Jednak nie można robić wszystkiego na raz, no bo wiecie, czas nie jest z gumy. Poza tym lubię jednej ważnej akcji dać czas. Poświęcić się tylko jej, a jak już nabierze rozpędu, dopiero sięgnąć po inne zadanie.

I tak właśnie z początkiem roku wraz z Radkiem, rozpoczynamy nowy cykl #KlasykaDlaSmyka, czyli Daga i Osiński rozczytują milusińskich. <3

Nie będę ukrywać, pomysł na tę akcję miał Radek. To on napisał do mnie, że ma taki plan i co ja na to. Fajny, nie fajny, wchodzę, czy nie. Oczywiście, że wchodzę. :) Uwielbiam wszelkie akcje zrzeszające blogerów, a akcja, w której można pomóc dzieciom z Domów Dziecka, tym bardziej  zasługuje na to, żeby wejść w życie. I to jak najszybciej!

Dlatego zgodziłam się zostać współorganizatorem tej zacnej akcji.

Projekt #KlasykaDlaSmyka rusza dokładnie 20 lutego 2017 roku.

projekt blogowy


Na czym będzie polegać akcja?

 

 1. Akcja ma na celu zaszczepienie w dzieciach z Domów Dziecka pasji do czytania i zarazem wsparcie placówek nowymi pozycjami książkowymi dla dzieci i młodzieży.
 2. Każdego 20 dnia danego miesiąca na blogach organizatorów będzie pojawiać się tekst, dotyczący całej akcji oraz książek, które w danym miesiącu udało nam się zebrać dla dzieci.
 3. W komentarzach każdy może zgłaszać placówki, które jego zdaniem powinny dostać, taki pakiet książek.
 4. Raz w miesiącu wybieramy jedną placówkę z propozycji czytelników i do danego Domu Dziecka wysyłamy książki wraz ze spersonalizowanym listem. :)
 5. Placówka, która raz otrzyma pakiet, nie może być już więcej zgłaszana do udziału w akcji.
 6. I tak co miesiąc. Co miesiąc inne książki i inny dom dziecka. :)

 

Nie wiemy, jak długo potrwa akcja. Zobaczymy jaką popularnością będzie się cieszyć. :)

Kogo poszukujemy?

Do akcji poszukujemy:

 1. Blogerów, którzy chcieliby zostać ambasadorami akcji. Co się z tym wiąże? Ambasadorzy to tacy pomocnicy organizatorów Dobre dusze, które biorą pod swoje skrzydła akcję #KlasykaDla Smyka, bo chcą dołożyć swoją cegiełkę, by pomóc dzieciom. :) Ambasadorzy przynajmniej raz powinni udostępnić z nami wpis 20 dnia miesiąca, traktujący o akcji i książkach – mogą to jednak robić częściej. To ambasadorzy są z nami w stałym kontakcie, dzielą się pomysłami i radami. To oni są szczególnie zaangażowani w ten projekt i wychwalani przez nas na naszym wydarzeniu (przy okazji: wbijaj do nas). To dzięki nim ta akcja ma szansę przetrwać jak najdłużej, nie dzięki mnie i Radkowi. My tylko zarzuciliśmy pomysł, ale to ambasadorzy pchają go do przodu i unoszą ku górze. To oni są czystym złotem jest akcji!
 2. Osób dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć akcję w jakikolwiek sposób. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia! Mamy już graficzkę, która zrobiła nam plakat, ilustratorkę, która zrobiła projekt papeterii na listy do dzieci i prawniczkę, która walczy z naszym regulaminem. Znalazły się także chętne osoby, które w swoim miejscu zamieszkania mogą czytać dzieciom z Domów Dziecka książki, które dostaną od nas dzięki akcji. Jak widzicie każdy może pomóc. Jeżeli chcesz dołączyć do nas, napisz do mnie: socjopatka@socjopatka.pl.
 3. Wydawnictw i księgarni, które mogłyby wesprzeć nas jakąś pozycją książkową dla dzieci lub młodzieży. Nawet jedna książka to dla nas dużo! Firmy takie oczywiście mają swoje honorowe miejsce w naszych blogowych wpisach, wraz z linkiem do swojej strony internetowej. Jeżeli, jakieś wydawnictwo chciałoby zawrzeć stałą współpracę – udostępniamy także miejsce na ich logo na naszym plakacie.
 4. Fundacji, które w jakiś sposób chciałyby pomóc, albo objąć patronatem naszą akcję.
 5. Czasopism, stron internetowych itp. które udostępniłyby miejsce u siebie na informację o naszej akcji.

Mamy już ponad 20 ambasadorów, dzięki czemu przekonaliśmy się, że jeden człowiek faktycznie może więcej, niż nie jedna duża firma. To właśnie nasi ambasadorzy posyłają w świat informacje o akcji, piszą o nas na swoich blogach, kupują książki z własnych pieniążków, rozmawiają z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami, chcą organizować w swoich miejscach pracy zbiórki książek. Działają – nasi aktywiści! <3

Dlatego wyprzedzając wszystkie pytania dotyczące zbiórek książek i samodzielnego kupowania ich dla dzieci, stworzyliśmy krótki regulamin, do którego trzeba się dostosować, żeby wszystko poszło sprawnie, a zarazem odpowiedzialnie. Można go pobrać z tej strony wraz z głównym regulaminem akcji.


W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy wraz z Radkiem do dyspozycji.

socjopatka@socjopatka.pl

rgabinek@gmail.com

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu