Jak to się stało, że nagle ze zwykłej piszącej dziewczyny, stałam się kimś, kto ciągle coś organizuje? Nie wiem.
Blog odkrył we mnie smykałkę do organizacji. :) Organizacji wydarzeń, projektów, kampanii. Ja naprawdę pokochałam to, dlatego przeskakuję między pomysłami i działaniami, a w planach już kolejnych kilka.
Jednak nie można robić wszystkiego na raz, no bo wiecie, czas nie jest z gumy. Poza tym lubię jednej ważnej akcji dać czas. Poświęcić się tylko jej, a jak już nabierze rozpędu, dopiero sięgnąć po inne zadanie.
I tak właśnie z początkiem roku wraz z Radkiem, rozpoczynamy nowy cykl #KlasykaDlaSmyka, czyli Daga i Osiński rozczytują milusińskich. <3
Nie będę ukrywać, pomysł na tę akcję miał Radek. To on napisał do mnie, że ma taki plan i co ja na to. Fajny, nie fajny, wchodzę, czy nie. Oczywiście, że wchodzę. :) Uwielbiam wszelkie akcje zrzeszające blogerów, a akcja, w której można pomóc dzieciom z Domów Dziecka, tym bardziej zasługuje na to, żeby wejść w życie. I to jak najszybciej!
Dlatego zgodziłam się zostać współorganizatorem tej zacnej akcji.
Projekt #KlasykaDlaSmyka rusza dokładnie 20 lutego 2017 roku.
Na czym będzie polegać akcja?
- Akcja ma na celu zaszczepienie w dzieciach z Domów Dziecka pasji do czytania i zarazem wsparcie placówek nowymi pozycjami książkowymi dla dzieci i młodzieży.
- Każdego 20 dnia danego miesiąca na blogach organizatorów będzie pojawiać się tekst, dotyczący całej akcji oraz książek, które w danym miesiącu udało nam się zebrać dla dzieci.
- W komentarzach każdy może zgłaszać placówki, które jego zdaniem powinny dostać, taki pakiet książek.
- Raz w miesiącu wybieramy jedną placówkę z propozycji czytelników i do danego Domu Dziecka wysyłamy książki wraz ze spersonalizowanym listem. :)
- Placówka, która raz otrzyma pakiet, nie może być już więcej zgłaszana do udziału w akcji.
- I tak co miesiąc. Co miesiąc inne książki i inny dom dziecka. :)
Nie wiemy, jak długo potrwa akcja. Zobaczymy jaką popularnością będzie się cieszyć. :)
Kogo poszukujemy?
Do akcji poszukujemy:
- Blogerów, którzy chcieliby zostać ambasadorami akcji. Co się z tym wiąże? Ambasadorzy to tacy pomocnicy organizatorów Dobre dusze, które biorą pod swoje skrzydła akcję #KlasykaDla Smyka, bo chcą dołożyć swoją cegiełkę, by pomóc dzieciom. :) Ambasadorzy przynajmniej raz powinni udostępnić z nami wpis 20 dnia miesiąca, traktujący o akcji i książkach – mogą to jednak robić częściej. To ambasadorzy są z nami w stałym kontakcie, dzielą się pomysłami i radami. To oni są szczególnie zaangażowani w ten projekt i wychwalani przez nas na naszym wydarzeniu (przy okazji: wbijaj do nas). To dzięki nim ta akcja ma szansę przetrwać jak najdłużej, nie dzięki mnie i Radkowi. My tylko zarzuciliśmy pomysł, ale to ambasadorzy pchają go do przodu i unoszą ku górze. To oni są czystym złotem jest akcji!
- Osób dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć akcję w jakikolwiek sposób. Ogranicza Was jedynie wyobraźnia! Mamy już graficzkę, która zrobiła nam plakat, ilustratorkę, która zrobiła projekt papeterii na listy do dzieci i prawniczkę, która walczy z naszym regulaminem. Znalazły się także chętne osoby, które w swoim miejscu zamieszkania mogą czytać dzieciom z Domów Dziecka książki, które dostaną od nas dzięki akcji. Jak widzicie każdy może pomóc. Jeżeli chcesz dołączyć do nas, napisz do mnie: socjopatka@socjopatka.pl.
- Wydawnictw i księgarni, które mogłyby wesprzeć nas jakąś pozycją książkową dla dzieci lub młodzieży. Nawet jedna książka to dla nas dużo! Firmy takie oczywiście mają swoje honorowe miejsce w naszych blogowych wpisach, wraz z linkiem do swojej strony internetowej. Jeżeli, jakieś wydawnictwo chciałoby zawrzeć stałą współpracę – udostępniamy także miejsce na ich logo na naszym plakacie.
- Fundacji, które w jakiś sposób chciałyby pomóc, albo objąć patronatem naszą akcję.
- Czasopism, stron internetowych itp. które udostępniłyby miejsce u siebie na informację o naszej akcji.
Mamy już ponad 20 ambasadorów, dzięki czemu przekonaliśmy się, że jeden człowiek faktycznie może więcej, niż nie jedna duża firma. To właśnie nasi ambasadorzy posyłają w świat informacje o akcji, piszą o nas na swoich blogach, kupują książki z własnych pieniążków, rozmawiają z zaprzyjaźnionymi wydawnictwami, chcą organizować w swoich miejscach pracy zbiórki książek. Działają – nasi aktywiści! <3
Dlatego wyprzedzając wszystkie pytania dotyczące zbiórek książek i samodzielnego kupowania ich dla dzieci, stworzyliśmy krótki regulamin, do którego trzeba się dostosować, żeby wszystko poszło sprawnie, a zarazem odpowiedzialnie. Można go pobrać z tej strony wraz z głównym regulaminem akcji.
W razie jakichkolwiek pytań pozostajemy wraz z Radkiem do dyspozycji.