20 lutego stanie się dla mnie pamiętnym dniem, bo właśnie dzisiaj rozpoczynamy Akcję pod nazwą #KlasykaDlaSmyka, czyli Daga i Osiński rozczytują milusińskich.


Akcja powstała z potrzeby serca.

Wraz z Radkiem podjęliśmy się zorganizowania Akcji, aby pobudzić w dzieciach z Domów Dziecka miłość do czytania. Chcemy obdarować wybrane placówki pięknymi klasycznymi bajkami, ale i nowościami wydawniczymi! :)

Cel szczytny, akcja piękna. Jednak najwspanialsze jest to, że do Akcji zgłosiło się ponad 40 Ambasadorów. Powiem szczerze, że w pewnym momencie przestałam liczyć, tyle osób się nazbierało. :) Do tego jedno wydawnictwo i jeden anonimowy sponsor.

Każdy z nas działa na zasadzie wolontariatu. Nie mamy z tego żadnych pieniążków, ale mamy satysfakcję, że możemy przyczynić się do czegoś dobrego! :)

Na przykład nasz plakat do Akcji wykonała niezastąpiona Justyna z bloga Freeleserka.

projekt blogowy

Klasyka Dla Smyka – jak to się zaczęło

Już w styczniu rozpoczęliśmy z Radkiem przygotowania i jak okazało się bardzo dobrze, bo dzięki temu udało nam się zebrać naprawdę sporo pięknie wydanych książek dla dzieci mniejszych, jak i większych.

Ogromna w tym rola Ambasadorów, którzy promowali Akcję, gdzie tylko się dało! To oni kupowali książki z własnej kieszeni (namawiając innych do tego samego).

W pierwszym miesiącu udało nam się stworzyć 6 pakietów książek, z których zostanie obdarowanych 8 Domów Dziecka!

Rozdanie

Pakiet nr 1.

Pakiet największy. <3 Zbiórka została zorganizowana na grupie FB „Przeczytaj i Podaj dalej”, której administratorką jest Magdalena. Madzia zebrała około 20 dziewczyn, które zrzuciły się i zakupiły ponad 50 książek. Magdalena prowadzi bloga Save the Magic Moments.

Z tego pakietu ucieszy się kilka domów dziecka! :)


Pakiet nr 2.

Jest zasługą Katarzyny z bloga YellowPear. Kasia zorganizowała nam sponsora, który chce pozostać anonimowy, więc oczywiście zostanie to uszanowane. Nasz sponsor przekazał Kasi pieniążki, za które nasza Ambasadorka zakupiła te piękne pozycje poniżej.

dom dziecka


Pakiet nr 3.

To książki, które Karolina z bloga Naszebąbelkowo zdecydowała się podarować dla dzieciaków z Domów Dziecka. Kogo ucieszy ten pakiet?:)

Domy Dziecka


Pakiet nr 4.

Został zorganizowany dzięki Małgosi z bloga MatczyneFanaberie. Małgosia namówiła wydawnictwo Publicat do przyłączenia się do Akcji. Wydawnictwo to przekazało dla dzieci taki ogromny pakiet książek. Coś wspaniałego, prawda?:) Jest to pierwsze wydawnictwo, które zgodziło się nas wspomóc, dlatego jest dla nas najcenniejsze! <3

rozdanie luty


Pakiet nr 5.

To połączenie książek od pojedynczych darczyńców. To taki pakiet, który pokazuje, że każda książka jest na wagę złota, a „grosz do grosza…”.

W tym pakiecie znajdziemy książki od:

Mariusz Grubiński – przekazał na akcję 10 egzemplarzy Małego Księcia.

Agnieszka  z bloga Aga to czyta – przekazała całą serię Opowieści z Narni.

Kamila z bloga Psychomologia – przekazała całą serię Opowieści z Narni (książki przejdą na marzec) oraz 5 egzemplarzy „Karolci”.

Magdalena Jurczyk – przekazała „Tomek w krainie kangurów”, „Tomek w Gran Chaco”, „Tomek u źródeł Amazonki”.

Marta z bloga Zafascynowana życiem – przekazała „ Dzieci z Bullerbyn”, „Sposób na Alcybiadesa” i „Most do Terabithi”.

Ania z bloga Nieidealnaanna – przekazała 14 bajek, legend i wierszy dla dzieci.

Radek, organizator przekazał „Trzech muszkieterów”.

dla dzieci


Te wszystkie pakiety zostaną rozdysponowane na konkretne Domy Dziecka. Na które Domy Dziecka? To już zależy od Was!

W komentarzach zachęcam Was do tego, żebyście proponowali Domy Dziecka (zaprzyjaźnione, które znacie, które są w Waszej miejscowości), a z nich wybierzemy te, które otrzymają pakiety książek.  Do obdarowania jest 8 placówek, więc nie wstydźcie się zgłaszać Domów! :)

Zgłoszenia przyjmujemy przez 7 dni. 28 lutego na blogach organizatorów (moim i Radka) pojawią się pod tym postem wyniki!

Przyczynicie się w ten sposób do robienia dobra! <3


Do książek, które zostaną wysłane/zaniesione do Domów Dziecka dołączony będzie spersonalizowany list na papeterii, którą wykonała dla Akcji Yummy Mummy Ideas.

list do dzieci

Pierwsza edycja Akcji trwa przez 4 miesiące, czyli luty, marzec, kwiecień, maj. Jeżeli chcesz do nas dołączyć jako Ambasador, zapraszamy do naszej grupy facebookowej.

Jeżeli jesteś wstępnie zainteresowany Akcją, zapraszam na nasze wydarzenie facebookowe. Tam znajdziesz regulamin i wszelkie istotne informacje, aby dowiedzieć się, jak pomóc i zostać Ambasadorem, albo darczyńcą. :)


WYNIKI!

Paczki trafią do:

1. Dom Dziecka przy ul. Zuchów 8 w Łodzi
2. Podkarpackie Stowarzyszenie Rodzicielstwa Zastępczego Wielkie Serce, Katarzyna Jastrząb, 38-430 Łężany, ul.Jana Pawła II
3. Centrum Wspierania Rodzin „Swoboda”, ul. Swoboda 59 w Poznaniu
4. Powiatowy Dom Dziecka w Gubinie mieści sie przy ul. Obrońców Pokoju 20. 66-620 Gubin.

5.  Dom Małego Dziecka w Jaworze

6. Dom pod Kasztanami w Siedlcach

7. Dom Dziecka Rodziny Maryi Adres: Ul. Lipowa 27 Szamotuły

8. Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Kętach

 

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu