Na cały lipiec zaplanowałam blogerską akcję, do której zaprosiłam ponad 30 blogerów. Będziemy mówić o książkach, które coś zmieniły w naszym dorobku czytelniczym. Pokażemy Wam książki, które każdy powinien przeczytać.


01 lipca rozpoczynam akcję Książka, dzięki której zacząłem czytać. Wraz z grupą różnej maści blogerów (nie tylko książkowych), którzy kochają książki, będziemy rozkładać na czynniki pierwsze różne gatunki literackie.

Każdy z blogerów lubi co innego i inny gatunek Wam przedstawi.

 

Książka, dzięki której zacząłem czytać.

Akcja będzie trwała cały lipiec. Codziennie na różnych blogach będą pojawiać się teksty, w których bloger opisze jeden ze swoich ulubionych gatunków i przedstawi jedną pozycję książkową, która spowodowała, że pokochał dany gatunek literacki. 

Jest to projekt mający na celu wyłonienie najlepszych książek z każdego gatunku literackiego. Każdy bloger biorący udział w akcji przedstawia jedną książkę, która jego zdaniem jest najlepszą pozycją, od której warto zacząć przygodę z danym gatunkiem.

Dodatkowo Akcją chcemy przekazać, że jest wiele ciekawych gatunków literackich, często przez nas nieodkrytych, w których inni zaczytują się bez pamięci. Chcemy zachęcić do sięgnięcia po coś innego, proponując już określony tytuł, od którego warto rozpocząć swoją przygodę z nowym gatunkiem.

Poszerzajmy swoje horyzonty! Otwórzmy się na coś nowego, a kto wie, może znajdziemy pośród tych książek perełkę dla siebie!

Na moim blogu pojawi się kilka wpisów dotyczących książek i czytania w ogóle, a na fanpage będę podrzucała Wam teksty blogerów biorących udział w Akcji.  Na początku sierpnia pojawi się na blogu zbiorcze podsumowanie akcji, w której będziecie mogli poznać wszystkie polecane tytuły.

 

Książki, które każdy powinien przeczytać.

W akcji weźmie udział około 30 blogerów. Chętnych poszukiwałam prawie 2 miesiące temu. Jednak wiem, że każdy z nas ma taką listę ukochanych książek. Takich, co stoją na półce na honorowym miejscu i są jak order za zasługi.

Ja jak dobrze pamiętam, dla przyjemności sama z siebie zaczęłam czytać w wakacje, w czasach gimnazjum. Oczywiście jako dziecko lubiłam czytać bajki i żeby mi je czytano, ale do biblioteki zaczęłam chodzić jakoś w wieku 13 lat. Wtedy zaczytywałam się między innymi w Jeziorze osobliwości Krystyny Siesickiej, czy w Ptaśku Williama Whartona.

Lubiłam wtedy powieści dla młodzieży, ale bywałam także przy półkach z horrorami. Zdarzało mi się je czytać na zmianę.

Nigdy nie zapomnę jednak, kiedy bez reszty pokochałam thrillery psychologiczne za sprawą niemieckiego pisarza Sebastiana Fitzka. Pierwszą książkę, jaką podrzuciła mi koleżanka była Terapia. Moją ulubioną jest jednak Klinika, podczas czytania której miałam dreszcze na całym ciele.

Dziś wszystkie jego pozycje zdobią moją półkę, a na kolejne czekam w wielkim napięciu. To jedyny autor, którego pozycje zamawiam już w przedsprzedaży, bez mrugnięcia okiem.

I wiem, że każdy ma takich autorów, z którymi ma jakieś wspomnienia, albo po prostu celebruje ich umiejętności pisarskie na tle innych.


Chciałabym, abyście Wy również podzieli się w komentarzach, którzy autorzy Waszym zdaniem to takie perełki na czytelniczym torcie?:) Pokażcie książki, które każdy powinien przeczytać.

 

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz