Każdy z nas zmaga się czasem ze stresem, niepokojem, czy mniejszego lub większego kalibru lękami. Pytanie brzmi, jak sobie z tym radzisz? Akceptujesz to? Walczysz z tym? Dajesz się temu wchłonąć i rozpoczynasz czarnowidztwo?

Dzisiaj chciałabym podrzucić Ci, kilka książek, które uspokajają moje myśli, kiedy te zaczynają stawać się moim wrogiem.


Lista książek jest bardzo subiektywna. Z tych książek, które w swoim życiu przeczytałam, jest kilku autorów, a nawet jedno wydawnictwo, na których zawsze mogę liczyć. Kiedy sięgam po te książki, ogarnia mnie większy spokój, zaufanie do świata i czuje się w sobie bardziej bezpieczna.

Nie ma gwarancji, że te książki zadziałają także na Ciebie. W końcu jesteśmy różni. Jeżeli jednak ich nie znasz, zdecydowanie sprawdź, czy poczujesz od nich to samo wsparcie, co ja. :)

Książki wywołujące spokój w sercu

 

Książki Agnieszki Maciąg 

To chyba moje ulubione pozycje, po które sięgam, gdy dobijają się do mnie lęki, że nie dam rady, że jestem gorsza. Sięgam po nie także wtedy, gdy dzieje się coś złego w moim życiu i zaczynam tracić zaufanie, że będzie dobrze.

Pierwsza książka Agnieszki Maciąg, po którą sięgnęłam to Smak szczęścia. I właśnie od tej lektury pokochałam podejście do życia Agnieszki. Ale, ale… to tak naprawdę Pełnia życia, jest moją ulubioną książką Agnieszki i od niedawna Słowa mocy, książka, której nie przeczytałam od deski do deski. Sięgam po nią, kiedy czuję, że tego potrzebuję i czytam wtedy jeden rozdział. :)

Bardzo tez polecam Wam najnowszą książkę Agnieszki Maciąg Menopauza. To pierwsza taka książka o menopauzie pokazująca, że ten etap w życiu nie musi być okresem pełnym cierpienia, w którym coś się kończy, a może być pięknym etapem rozwoju, jeżeli wiemy, jak odpowiednio o siebie zadać podczas menopauzy, ale i przed nią.

Jeżeli nie jesteście pewni, czy naturalne, holistyczne podejście Agnieszki do życia Wam przypasuje, zawsze możecie wskoczyć na jej blog i przeczytać kilka artykułów. To świetna namiastka tego, co czeka Was w jej książkach. :)

 

Poradniki  Wydawnictwa Galaktyka

O wydawnictwie Galaktyka kiedyś już Wam pisałam. To było jedno z moich odkryć 2019 roku. Miałam przez ten czas okazję, czytać kilka (może kilkanaście) ich poradników i jestem zachwycona ich poziomem. Są rzetelne, dokładne, a zarazem przyjemne w odbiorze, ale nie infantylne.

W Inżynierii wnętrza. Z joginem po radość życia Sadhguru Jaggi Vasudev, zaznaczyłam dziesiątki fragmentów. Z książki tej dowiecie się, jak dzięki jodze, możecie kształtować swoje wewnętrzne życie, dokładnie tak, jak chcecie.

Natomiast w książce Uszanuj siebie Patricia Spadaro wykorzystuje wiedzę mędrców ze Wschodu, jak i z Zachodu, by powiedzieć Wam, gdzie leży równowaga między dawaniem a braniem i dlaczego jest taka ważna dla naszego spokoju ducha.

Zachęcam do przejrzenia oferty wydawnictwa, może znajdziecie coś dla siebie. :)

 

Książki Dagmary Skalskiej 

Nie znam wszystkich książek Dagmary Skalskiej (autorka strony Projekt Egoistka), ale jej Pokochaj swoje ciało i Egoizm to nie grzech. Pokochaj swoje serce przepełnione są podpowiedziami jak słuchać siebie, jak wrócić na właściwą ścieżkę, jak przestać się bać i przede wszystkim, jak wskazuje tytuł: jak pokochać siebie.

Te książki czytałam już dawno, to były jedne z pierwszych, gdy zaczynałam w ogóle czytać książki w tej tematyce, ale wspominam je bardzo dobrze, dlatego pojawiają się w tym zestawieniu. :)

 

Książki Lama Ole Nydahl

3 książki tego autora zakupiłam sobie nie dawno, zaintrygowana podejściem buddyjskim. Chciałam nieco poszerzyć swoją wiedzę o buddyzmie, a okazało się, że książki te świetnie uspokajają skołatane serce.

Pozycja O naturze rzeczy. Wprowadzenie do buddyzmu to pozycja dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak powstał buddyzm, jak to wszystko się zaczęło i na czym się opiera. Natomiast pozycja O śmierci i odrodzeniu, czyli jak umrzeć bez lęku, to książka, którą polecam wszystkim tym, którzy boją się śmierci. Zarówno swojej, jak i bliskich sobie osób. Podejście autora i podejście buddyzmu do śmierci może zmienić zupełnie Wasze spojrzenie na śmierć i ukoić nerwy związane z tą tematyką. :)


kampania


Kampania “Równoważę”

W ramach profilaktyki higieny umysłu Kamila z bloga Uważniej.pl już drugi raz postanowiła ogłosić październik miesiącem dbania o siebie. Miesiącem odnajdywania wewnętrznej równowagi i komfortu, aby czuć się po prostu dobrze. W ten sposób chciałaby przypomnieć o tym, jak ważne jest zadbanie o siebie, świadome równoważenie tego, czego doświadczamy na co dzień, wyznaczanie własnych granic i wewnętrzna zgoda na doświadczanie oraz akceptowanie trudnych emocji.

#RÓWNOWAŻĘ to kampania społeczna, w której z wielką chęcią wzięłam udział.

Mam nadzieję, że mój tekst okaże się przydatny. Jeżeli czujesz, że pomógł Tobie, albo może pomóc komuś innemu – udostępnij go dalej. To dla mnie bardzo ważne.

Jeżeli Ty także chciałbyś opowiedzieć o tym, jak dbasz o siebie, w jaki sposób radzisz sobie z trudnymi sytuacjami, co robisz, gdy masz gorszy dzień, dołącz do akcji. Więcej informacji o kampanii znajdziesz na stronie autorki projektu. Dokładnie tutaj.

Mój wpis z pierwszej edycji kampanii „Równoważę” traktował o tym, jak zadbać o siebie w traumatycznej sytuacji. Możecie go przeczytać tutaj.


Daj znać, jakie książki Ciebie uspokajają? Masz w swoim sercu takie tytuły? <3

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

2 komentarze

  1. […] Książki wywołujące spokój w sercu […]

  2. […] szukasz w swoim życiu spokoju przeczytaj artykuł, w którym podzieliłam się z Tobą książkami, które wywołują w sercu spokój. […]

Comments are closed.