Czasy takie, że wszyscy jesteśmy zabiegani, gonią nas terminy, spotkania, praca i domowe obowiązki. Jak w tym codziennym zgiełku znaleźć chwilę dla siebie? No nie jest łatwo. A jak znaleźć chwilę na naukę? Jeszcze gorzej!

Coś o tym wiem, bo mam taką koleżankę (Sylwia, pozdrawiam Cię!), z którą już od kilku lat umawiam się na to, że razem zapiszemy się na stacjonarny kurs języka angielskiego. No!

I nie zapisałyśmy się do tej pory.


Wielozadaniowość – robię kilka rzeczy naraz!

Coraz więcej osób robi kilka rzeczy naraz. Ja też! Ćwiczę na siłowni i słucham podcastów. Sprzątam i słucham audiobooków. Jadę na miasto tramwajem i czytam książkę. Uważam, że to dobre i złe zarazem. Każdy powinien znaleźć swój złoty środek.

Z jednej strony dzięki podzielności uwagi możesz się rozwijać i dokształcać w naprawdę każdej (nawet nie do końca wolnej) chwili.

Jednak z drugiej strony czasem warto po prostu dać swojej głowie odpocząć. Niech Twój mózg po prostu przez chwilę przestanie myśleć (tak, wiem, że to jest niemożliwe, ale wiesz, o co mi chodzi, zafunduj sobie taki „domek w górach”, o którym rapuje ZEUS). Tak po prostu – daj głowie odetchnąć od natłoku informacji!

Jak jednego dnia będziesz sprzątać bez słuchawek na uszach, nic złego się nie stanie. Przeciwnie! Dasz swoim myślom po prostu płynąć. Odpoczniesz psychicznie, co spowoduje, że kolejne działanie będzie bardziej efektywne np. nauka angielskiego, bo czemu nie. :)

I dziś przychodzę do Ciebie z całkiem sprytnym rozwiązaniem!

Kurs angielskiego na telefon – nauka w zasięgu ręki.

Zbliżają się wakacje. Wielu z nas planuje podróż poza granicę Polski. Może to dobry moment, żeby przypomnieć sobie język angielski? Odkurzyć ważne zwroty, a może nawet i poszerzyć zasób swojego słownictwa?

Nie wiem jak Tobie, mi zawsze przed wakacjami przypomina się to jak język angielski jest istotny w codziennym życiu. Nigdy nie mam takiego zapału do nauki, jak przed wakacjami. Ale to nie jest dobre! Więc nie bierz ze mnie przykładu! :)

Aby nauka języka przyniosła wymierne efekty, trzeba uczyć się systematycznie. :D

Mnie niestety systematyczności brakuje, chociaż teraz mam pewne narzędzie, które może to ułatwić.

Kurs angielskiego mobile.

Pewnie wiele osób słyszało o aplikacjach na telefon, za pomocą których można się uczyć języka obcego, prawda? Ja sama wypróbowałam kilka.

Problem z nimi jest taki, że nie są do końca dostosowane do Twojego poziomu nauki. Są nastawione zazwyczaj na słuchanie, pisanie, ewentualnie mówienie – w zależności od tego, co jest dla Ciebie najistotniejsze i co wybierzesz. Rzadko jednak zdarza się, aby program miał to wszystko i jeszcze więcej.

Co mam na myśli, mówiąc więcej?

Przypomnienia o zasadach gramatyki? Czemu nie! Dowolne przeskakiwanie między tematami, których akurat potrzebujemy? Super! A może dowolna metoda nauki: czytanie tekstów, słuchanie, odpowiadanie na pytania, mówienie, przypominanie sobie słówek, powtórki przerobionego materiału? Idealnie!

Ale czy to wszystko można mieć w telefonie?

Teraz już tak. Z programem SuperMemo możesz mieć kurs angielskiego na telefon, komputer, tablet – gdziekolwiek chcesz. I w każdej sytuacji możesz z niego skorzystać, a wyniki Twoich postępów są automatycznie zapisywane i widnieją na wszystkich narzędziach pracy. :)

Nauka języka z programem SuperMemo.

Ja swój język angielski szlifowałam przez ostatnie dwa miesiące z jednym z kursów języka angielskiego.

Możliwości masz wiele, w zależności od tego, czy chcesz nauczyć się konkretnych zwrotów np. związanych z biznesem, czy przygotowujesz się do egzaminu Cambrige, a może po prostu potrzebujesz podstawowych rozmówek z danego języka wybierasz inny pakiet.

Po zalogowaniu na platformę ustalasz swój indywidualny plan nauczania.

To znaczy, że możesz ustalić ile kart będziesz przerabiać każdego dnia (w zależności od tego, ile czasu możesz poświęcić na naukę), oraz zwroty, które według Ciebie wymagają powtórki. Będziesz mógł do nich wrócić w wybranym przez siebie momencie. Taki system powtórek sprawdza się bardzo dobrze, ponieważ sam decydujesz, które słowa znasz świetnie, a które dopiero poznajesz. Dzięki temu nie marnujesz czasu na powtarzanie materiału, który jest Ci dobrze znany.

Mobilnie znaczy lepiej!

Dzięki programowi możesz w każdej dowolnej chwili uczyć się tak samo efektywnie w domu, jak i w tramwaju.

Mobilny kurs języka obcego ma to do siebie, że zawsze możesz się pouczyć. Nie potrzebujesz dźwigać tony książek, zeszytów, czy płyt. Odpalasz swój telefon i zaczynasz naukę.

Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują, albo mówiąc inaczej, często są w trasie. Podczas jazdy tramwajem, metrem, autobusem możesz poszerzać swoją wiedzę!

Wszystko masz w jednym programie i nie potrzebujesz czterech osobnych, żeby móc to ze sobą połączyć. Idealna opcja dla osób niezdecydowanych!

A może właśnie stoisz w kolejce w Urzędzie albo w sklepie? Może trafiłeś na nudny wykład? Nawet w trakcie robienia zakupów można słuchać po angielsku albo na spacerze z psem! I mimo braku czasu, jak widzisz, dzięki nauce mobilnej możesz wykorzystać swoją każdą wolną chwilę. :)

Świat do przodu gna.

Nie sądzisz, że to piękne?

Mamy coraz więcej możliwości! Kiedyś wiedza i nauka nie były tak powszechnie dostępne. Ja pamiętam te czasy!

Języka mogłeś nauczyć się tylko w szkole, ewentualnie w domu, jeżeli Twoi rodzice znali ten język i chcieli z Tobą rozmawiać po obcemu.

Tematyka rozwoju osobistego? W ogóle nic takiego nie pamiętam ze swojego dzieciństwa. Jedynie wizyty psychologa w szkole, który organizował raz na rok jakieś zajęcia. Dzisiaj możesz poszerzać swoją wiedzę z każdej dziedziny, a do tego wiele programów/aplikacji wychodzi Ci naprzeciw, patrzy, czego potrzebujesz i hop, wypełnia lukę.

Dla mnie takim programem jest właśnie SuperMemo. Jednakże nie każdy odnajduje się w aplikacjach, zdaję sobie z tego sprawę.

Jeżeli wolisz uczyć się z książek i na komputerze. Oczywiście kurs jest dostępny także w tradycyjnej, pudełkowej formie, w której znajdziesz podręcznik, kurs multimedialny i nagrania MP3  – czyli dla każdego coś dobrego.

Oferta SuperMemo nie ogranicza się jedynie do języka angielskiego. Wybór języków obcych na różnych poziomach jest ogromny. Znajdziesz tu język niemiecki, włoski, szwedzki, chiński, duński, niderlandzki i wiele innych. :)


Nie wiem jak Ty, ale ja właśnie zaczynam szlifować swój angielski, co by to lipy nie zrobić za granicą. :D

Daj znać w komentarzu, jak Ty lubisz uczyć się angielskiego i czy robisz to w nowoczesny, a może nietypowy sposób?:)

Wpis powstał przy współpracy z SuperMemo

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz