Otwórz się na siebie i ciesz się życiem! – to hasło, które przyświeca mi każdego dnia w moich internetowych oraz social-mediowych działaniach. To nim chcę dzielić się z Wami niezmiennie, pokazując, że w prosty sposób, za pomocą małych kroków, można dokonać dużych zmian, które poprawią komfort naszego życia.


Można żyć jednostajnie, w ciągłym poczuciu komfortu, nie próbując nowych rzeczy, bez wyzwań, z dnia na dzień, w codziennej monotonii. Można. To Twoje życie i Ty o tym decydujesz. Jednak można tez inaczej. Można być bardziej uważnym, czerpać radość z nowych doświadczeń, sprawdzać siebie w różnych sytuacjach, mieć osobiste cele i z tego czerpać radość.

I ja jestem zwolennikiem tej drugiej drogi. Ale to co ważne! Bez presji, bez walki, bez przeciągania się na siłę. Tylko wtedy gdy czujesz. W takim tempie, jakie Ci odpowiada i jest dla Ciebie wygodne. W momencie, gdy masz na to przestrzeń i chęci. Ta droga ma Ci dawać radość, a nie poczucie, że coś „musisz” udowodnić komuś, czy sobie…

Otwórz się na siebie

Jeśli chcesz iść tą drogą ze mną, przygotowałam dla Ciebie wiele pomocnych narzędzi, w których dziele się swoją wiedzą i swoim doświadczeniem.

Strona internetowa – blog, który aktualnie czytasz. To tutaj pojawia się najwięcej treści dotyczących introwertyzmu, poszukiwaniu równowagi w internecie, czy przemyślenia na różne tematy, które w moim odczuciu wymagają dłuższej formy.

E-booki – stworzyłam pakiet e-booków dla osób chcących działać w sieci (czy to hobbystycznie, czy biznesowo), ale które czują, że ich introwertyczność/wysoka wrażliwość może im utrudniać bycie i pracowanie tutaj.

Podcast „W głąb siebie” – krótkie, bez lania wody, przyjemne nagrania idealne do słuchania podczas innych aktywności. O zaglądaniu w głąb siebie poprzez różne narzędzia. Znajdziesz tam też rozmowy z zaproszonymi gośćmi.

Instagram – na moim instagramie znajdziesz najwięcej życia tu i teraz. Moich nowych pomysłów, próbowania nowego, aktualnych, szybkich przemyśleń, książek, które otwierają umysł. Tam pozostajemy w stałym kontakcie. :)

Zamknięta grupa Facebooka „Małe kroki – droga do siebie” – grupę prowadzą z Asią. Prowadzimy tam cykl darmowych webinarów, w których rozmawiamy o tym, jak za pomocą drobnych zmian, małych kroków, prostych decyzji – można zmieniać swoją codzienność na lepszą. Mimo iż robimy te same zadania, droga każdego z nas jest całkowicie wyjątkowa. Dołącz do nas i przekonaj się.

Biżuteria naturalna – biżuteria z kamieni naturalnych, którą tworzę w Kamma Nature, jest uzupełnieniem Twojej nowej drogi do siebie. Chcesz nauczyć się medytacji? Sięgnij po howlit. Pracujesz nad miłością do siebie? Niech wesprze Cię kwarc różowy. A może potrzebujesz bardziej optymistycznie spojrzeć na siebie i na życie? Zacznij nosić w postaci biżuterii cytryn. Chętnie pomogę Ci w dobrze kamieni idealnych dla Ciebie.

Ciesz się życiem

Drugą frazą po otwórz się na siebie jest: ciesz się życiem. Bo to otwarcie się na siebie, zanurzenie się w samoświadomość, pochylenie się nad sobą, swoimi wyborami, emocjami to początek. Początek czegoś pięknego.

Bo kiedy lepiej rozumiesz swoje zachowania i emocje. Kiedy dajesz sobie przestrzeń dla siebie. Uczysz się, rozwijasz, próbujesz siebie w nowych sytuacjach, przekraczasz pewne granice to… prowadzi do większej radości z życia. Większej uważności na co dzień. Dokonywania przez Ciebie świadomych wyborów, które w dłuższej perspektywie bardziej Ci służą. Stajesz się po prostu szczęśliwszą osobą! I o to chodzi. :)

Do końca Twojego życia, tylko jedna osoba będzie Ci towarzyszyć… będziesz nią Ty sam. Więc polubienie jej, zrozumienie, bycie przyjacielem dla niej – staje się kluczowe na tej życiowej drodze. :)

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu