Planowanie to nie jest prosta sprawa, ale chwila, kiedy zasiadam z długopisem nad kartką i zaczynam kształtować słowami moje cele na 2017 rok – jest chwilą bezcenną, najbardziej użyteczną, ale często i zaskakującą w całym mijającym roku. :)

Takie przynajmniej odnoszę wrażenie.


2016 rok był rokiem skrzętnie zaplanowanym, ponieważ pierwszy raz zdecydowałam się na kupno plannera, a nie kalendarza.

I to był strzał w 10! Prowadziłam go regularnie, dopisywałam, zapisywałam, aż w notatkach zabrakło mi miejsca na moje pomysły i ważne zapiski. Jestem pewna, że przyczynił się do wielu tegorocznych sukcesów, ponieważ wysłuchał moich najśmielszych pragnień, przyjął z pokorą, zadbał o nie, aż w końcu nadszedł czas ich realizacji.

Kalendarz nigdy nie dawał mi tyle możliwości. Dlatego w tym roku nie mogło być inaczej i również będzie mi towarzyszył happyplanner. Bardziej minimalistyczny, kobiecy, elegancki, ale dalej intuicyjny i inspirujący. :)

Plany i cele na 2017 rok

W tym roku chciałabym oficjalnie podzielić się z Tobą moim planami na przyszły rok. Dlaczego? O tym pisałam w tekście o 10 działaniach, które pomogą ci w rozwoju Twojej kariery.  Jeżeli więc nie wiesz jeszcze, jaki jest sens dzielenia się swoimi celami, zajrzyj do tego tekstu, a ja przechodzę do meritum.

1.Głównym celem na 2017 jest rozwój firmy, którą założyłam niecały miesiąc temu. Chcę poświęcić jej maksimum mojego czasu, nawet jeżeli miałabym w tym roku pracować codziennie po godzinach.

Zależy mi na zbudowaniu marki i dotarciu do punktu, w którym nie będę musiała zastanawiać się, czy firmę pod koniec roku trzeba zamknąć, czy nie, ani z czego opłacić mieszkanie, czy podatki. Pod koniec roku chcę zastanawiać się, co jeszcze mogę zrobić dla siebie i działalności. Za rok pragnę postawić sobie nowe, jeszcze ambitniejsze cele.

2. Drugim celem, który niejako wiąże się z pierwszym, jest dalszy rozwój bloga i obranie nowego kierunku. Przede wszystkim 2017 rok rozpocznę od nowej wizualizacji strony, o czym już trąbie od jakiegoś czasu. Nowe logo, nowa strona i sklep. No właśnie – sklep.

I to jest drugi, ważny cel 2017 roku. Pragnę iść w stronę własnych produktów. To dla mnie nowość i czeka mnie sporo pracy. Nie tylko w ich przygotowaniu, ale także od strony marketingowo-sprzedażowej.

Jak wspominałam Wam w ostatnim wpisie: chcę dopieścić i mocno rozwinąć poradnik Jak zaplanować własną karierę? Krok po kroku, który będziecie mogli zakupić w formie drukowanej oraz elektronicznej – do wyboru. Mam nadzieję, że uda mi się to w tym roku. Planuję także zrobić mini kurs w formie e-booka, dotyczący zakładania profilu (na poziomie mistrzowskim) w serwisie LinkedIn oraz jego użyteczności.

Szykuję w tym roku także dwa boxy niespodzianki dla moich czytelników! Nie zdradzę jeszcze ich tematyki – mogę jedynie zapewnić, że jeden z nich będzie skierowany do czytelników, którzy odnajdują się w tekstach socjopatki, a drugi do czytelników bloga e-planowaniekariery. :) Któż nie lubi niespodzianek? Boxy niespodzianki są super! I te też takie będą! :) Będzie tylko kilkanaście sztuk, dlatego kto pierwszy, ten lepszy. :) O wszystkim będę oczywiście sukcesywnie powiadamiać. A już teraz, jeżeli nie chcesz przegapić tego, co nastąpi – zapisz się szybko na newsletter. O tutaj.

3. Trzecim głównym celem jest zadbanie o własne finanse i nauka świadomego budżetowania. Wszystko to stało się za sprawą książki, której recenzje możecie przeczytać w tym miejscu. To właśnie ona popchnęła mnie do działania w 2017 roku. Z Nowym Rokiem rozpoczynam rozwój swojej inteligencji finansowej, zmiany w zarządzaniu domowym budżetem i planowanie wydatków. Czuję, że będzie to dla mnie i dla mojego męża ogromne wyzwanie, ale podejmiemy je i na pewno dam znać jak poszło. :)


W zeszłym roku 3 główne cele idealnie się sprawdziły, dlatego nie narzucam ich sobie więcej. Oczywiście mam tysiące małych, pobocznych rzeczy, które chcę zrobić w 2017, ale cele główne, najważniejsze są 3 i tego się trzymam. :)

Ciekawa jestem, jakie Ty masz cele na nowy rok? Podziel się nimi w komentarzu i niech zadzieje się magia. <3


Podobne posty, które pojawiły się na blogu:

Postanowienia noworoczne

Podsumowanie roku 2016

Jak spełnić swoje marzenia?

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz