V edycja Wielkiej Wymiany Książkowej trwała od 15 do 22 kwietnia.

Czas najwyższy na podsumowanie akcji. :)


To niesamowite, jak ten czas szybko leci. Piąta edycja WWK już za nami. Pozostaje nam wypatrywać kolejnej, październikowej.

To ostatnia wymiana, na której miałam tak dużo książek. Powoli zaczęłam wsiąkać w minimalizm. Więcej o tym możecie poczytać tutaj. I wszystkie książki, które teraz przeczytam, od razu idą do sprzedaży. Od kilku lat trzymałam przeczytane pozycje na wymianę, ale ze względu na to, że ilość książek w moim domu zaczyna mnie przytłaczać, na bieżąco planuję się ich pozbywać po przeczytaniu. Oczywiście, jakąś część (ale mniejszą) na wymianę też zostawię. :)

 

Podsumowanie V edycji Wielkiej Wymiany Książkowej

W tej edycji udało mi się wymienić 31 książek i chyba jest to mój rekord. Zabawne, że w tej wymianie interesowały mnie pozycje, które często przewijały się na poprzednich wymianach, ale wtedy nie leżały w kręgu moich zainteresowań, jak np. książki o slow life, minimalizmie, prostocie czy zdrowym jedzeniu.

Zazwyczaj szukałam tylko thrillerów i reportaży.

Dzięki wymianie widzę też jak moje gusta czytelnicze i zainteresowania zmieniają się z biegiem lat. :)

Na głównym zdjęciu możecie zobaczyć moje zdobycze.

Kolejny raz mogłam być współprowadzącą tej edycji i uwielbiam to zadanie! Towarzyszenie Madzi w tym przedsięwzięciu to czysta przyjemność. Feedback jest bardzo pozytywny, co również nas cieszy. Z edycji na edycję kombinujemy, jak jeszcze zachęcić Was do udziału i jakie niespodzianki dla Was przygotować. Dlatego szykujcie się na kolejne atrakcje!

W tej edycji wzięło udział kilkaset osób: blogerów, osób prywatnych, ale i bardzo dużo instagramerów. Myślę, że to była pierwsza edycja, w którą tak mocno zaangażowali się użytkownicy Instagrama. Wystarczy przejrzeć hasztag #przeczytajipodajedalej5. :)

W  kwietniowej edycji udało się pozyskać 3 patronów, którzy przekazali kilka pozycji książkowych na poboczne konkursy w ramach Wymiany.Dzięki Czwarta Strona zorganizowałyśmy 4 konkursy książkowe. Dwa na Instagramie i dwa na Fanpage. Rozdaliśmy tym sposobem 7 książek, które ufundowało Wydawnictwo. <3

Natalia Sońska przekazała dwie pozycje książkowe, które również rozdaliśmy na FP i czekamy jeszcze na książki Agaty Przybyłek. Więc śledźcie nasze FP, aby nie przegapić. :)Duże podziękowania należą się także Kasi, która przygotowała piękny plakat, który przed Wymianą i w jej trakcie krążył po całym Internecie. Dziękujemy Kasiu za Twoje wsparcie!

Chciałabym też serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom. Bez Was nie byłoby tej wymiany, tylu wspaniałych książek i uśmiechów na ustach, kiedy w drzwiach pojawiał się listonosz. Z edycji na edycję zawsze można na Was liczyć! :)

Wielkie dzięki, także dla osób, które w wymianie udziały (z jakichś względów) nie wzięły, ale podały dalej informację o niej. To także dużo dla nas znaczy.

No i na koniec chciałam podziękować Madzi, za to, że dwa razy do roku organizuje taką świetną akcję zrzeszającą czytelników książek, budującą wzajemne relacje między uczestnikami i zachęcającą do czytania. Dziękuję także za Twoje zaufanie, jakim mnie obdarzyłaś. Praca z Tobą to czysta przyjemność! <3


Wzięliście udział w kwietniowej Wymianie? Upolowaliście jakieś perełki? A może coś Was cały czas powstrzymuje przed wzięciem udziału? :)

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz