Cały ostatni miesiąc trwały szkolenia zorganizowane przez firmę iSpot. Startup – od pomysłu do finansowania oraz  Pasja w Internecie – jak się w niej realizować, jak na niej zarobić? Miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w tym drugim, dlatego dziś chcę ci powiedzieć, dlaczego powinieneś być na tym szkoleniu następnym razem.


Szkolenie iSupport otworzyło mi oczy na kilka spraw, o których wcześniej nie miałam pojęcia, albo też inaczej mówiąc: nie zastanawiałam się nad nimi. Były to 3 dni, które nafaszerowały mnie wiedzą, przemyśleniami i pomysłami na dalszy rozwój. Dodatkowo pomogły mi w ogarnięciu sprzętu, którego na co dzień używam.

Szkolenie iSupport – dlaczego chcesz na nim być

Warto zacząć od tego, że szkolenie to jest odpowiednie dla: osób pragnących dopiero założyć swojego bloga, albo vloga, początkujących influencerów, ale i dla osób, które stanęły w miejscu w swoim blogowaniu i pragną otrzymać garść motywacji i zarazem informacji, jak mogą jeszcze bardziej się rozwinąć.

Andrzej Tucholski, który jest blogerem z 7-letnim stażem, przedstawi ci wszystkie narzędzia pomocne w blogowaniu, wszystkie sposoby na blogowanie, których wypróbował wraz z oznaczeniem, które były przydatne, a które były zmarnowaniem jego czasu. Powie ci, co sprawdziło się u niego, ale z zaznaczeniem, że niekoniecznie może się to sprawdzić w Twojej tematyce.

Jego wykłady dają do myślenia. Z jednej strony masz listę narzędzi i nazwisk, a z drugiej cały czas w głowie zadajesz sobie pytania, jak to się może mieć do Twojej działalności i momentami pomysły na rozwój wpadają same. Jest to nieoceniona wartość, jaką Andrzej daje na tym szkoleniu, a ogrom wiadomości, jakie przekazuje, nie pozwoli Ci zasnąć. :)

Jeżeli dopiero planujesz działalność w Internecie, dowiesz się co to jest domena, silnik, gdzie warto postawić swojego bloga i dlaczego. Dowiesz się o dobrych praktykach, ale i tych złych, których chcesz uniknąć. Dużym plusem tego szkolenia jest także to, że możesz zadać tyle pytań, ile tylko Cię gnębi.

Wartość warsztatów z obsługi MacOS

Druga część szkolenia to praca na Macach i poznawanie najlepszych narzędzi na Macu, które ułatwiają blogowanie i vlogowanie.

Część ta spodoba się:

  • osobom, które mają Maca i planują rozpocząć działalność Internetową.
  • osobom, które mają Maca i prowadzą bloga. Ja należę do tej grupy i jak się okazało, dowiedziałam się kilku nowych rzeczy, które ułatwiają mi korzystanie z tego sprzętu.
  • osobom, które zastanawiają się nad kupnem Maca.
  • osobom, które interesuje fenomen produktów Apple i chciałyby spróbować, jak użytkuje się dany sprzęt.

Część o sprzętach Apple jest dość szeroka, dlatego zainteresowanie tym sprzętem jest ważne, aby szkolenie to przyniosło zadowolenie, a nie rozdrażnienie.

Dużym plusem tego szkolenia było skupienie się na vlogowaniu, nagrywaniu własnych filmików i obsłudze programu do obróbki filmów: iMovie. Program okazał się bardzo intuicyjny, a nagrywanie filmików okazało się w zasięgu każdego z nas.

Najsłabszy punkt szkolenia

Moim zdaniem najsłabszym punktem szkolenia był wykład zorganizowany przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Miał on na celu pomoc w wymyśleniu pomysłu na siebie, niestety według mnie nie wniósł nic nowego. Dla mnie było to powtórzenie informacji, które kiedyś już gdzieś znalazłam.

Oczywiście, okazało się, że to, co dla mnie nie było wartościowe, dla kogoś innego mogło okazać się wartością dodaną. Dlatego postanowiłam zapytać innych, znajomych blogerów, co według nich było w tym szkoleniu najbardziej pomocne. Zapewne każdy z nich ma swoje uwagi i przemyślenia, ale poprosiłam aby w swojej wypowiedzi skupili się na tym, co według nich jest największą wartością dodaną.

Wiem także, że wiele osób narzekało, że tylko w kilku miastach można było wziąć udział w szkoleniu. Faktycznie. Wiele osób właśnie z tego względu zrezygnowało ze szkolenia.

Opinie innych blogerów

Gabriela Deda, www.lieveg.pl 
14021548_390361694420780_2314036724816752389_nSama na szkolenie zapisałam się całkowicie przez przypadek. Siedziałam sobie w kawiarni i nagle zobaczyłam post, że zostało jeszcze kilka wolnych miejsc, więc pomyślałam „Hej, dlaczego nie? A nuż dowiem się czegoś ciekawego”.
I dowiedziałam się. Oj, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy!

Andrzej Tucholski, który prowadził lwią część szkolenia, był obłędny. Całkowicie szczery, swobodny i – przede wszystkim – mający coś niezwykle wartościowego do powiedzenia. Coś, co z całą pewnością przydałoby się każdemu początkującemu (choć nie tylko!) blogerowi.

Wiecie co podobało mi się w jego wystąpieniu najbardziej? Że nie mówił „możecie zaplanować sobie blogowanie w jakimkolwiek programie, to bez znaczenia”. Andrzej mówił: „możecie zaplanować sobie blogowanie w jakimkolwiek programie, ALE ja korzystam z tego i z tego”. Dla mnie było to niesamowicie pomocne – miałam konkretne narzędzia, których mogłabym spróbować. Narzędzia, które pomagają najlepszym blogerom w Polsce.

Nikt nie powie mi jak konkretnie mam pisać i jak prowadzić bloga, to oczywiste. Nikt nie da instrukcji, która zawsze działa. Ale na szczęście Andrzej pokazał mi czego mogę używać, z czego korzystać, by ułatwić sobie blogerskie życie. A to jest niesamowicie potrzebne i cenne – szczególnie na początku przygody z blogiem, kiedy wszystko wydaje się trudne i pochłaniające czas.

Po szkoleniu wyszłam w notatnikiem, w którym aż siedem stron było zapełnionych nazwiskami osób, którymi można się inspirować, nazwami narzędzi, które warto znać oraz wskazówkami ułatwiające działalność w sieci. To był niesamowity kop motywacyjny, który sprawił, że po dwóch dniach miałam rozrysowany plan na najbliższe miesiące, mimo że blog od prawie miesiąca był przeze mnie nie ruszany. Widzicie tę moc? Taką moc dał mi właśnie Andrzej.🙂


Magdalena Ostrowska, www.dopracowani.pl

1

Szkolenie miało być o pasji w internecie. I było.

Wróciłam tak natchniona, że do dzisiaj jestem pod ogromnym wrażeniem. Nie ukrywam, że większość tych doznań i inspiracji zawdzięczam Andrzejowi Tucholskiemu. W szkoleniu wzięłam udział za jego „namową“ i absolutnie była to jedna z lepszych decyzji, jakie ostatnio podjęłam.

Andrzej opowiada o blogowaniu z prawdziwą iskrą w oku bazując na historiach twórców, którzy w swoich dziedzinach osiągnęli prawdziwy sukces. Jeżeli dodamy do tego ogrom wiedzy wynikającej z jego własnych doświadczeń to mamy przepis na super, wartościowe szkolenie.

Gdybym miała wskazać tylko jeden temat, który był dla mnie najcenniejszy to chyba ten dotyczący social mediów i „dywersyfikacji“ treści. Na pierwszy rzut oka widać, że Andrzej jest bardzo doświadczonym blogerem i prawdziwym pasjonatem, co tylko wzmacnia ogólne wrażenie. Uwielbiam słuchać osób opowiadających o swojej zajawce, bo ich pasja jest po prostu zaraźliwa. Oficjalnie czuję się zarażona. Dzięki Andrzej <3

Oczywiście nie mogę pominąć tej części szkolenia, która dotyczyła vlogów i programu iMovie. Szkolenie przeprowadził Jan Trzpil z iSpota i w ramach rekomendacji powiem tyle. Youtube, nadchodzę!

A całe szkolenie polecam każdemu kto chociaż przez 5 sekund pomyślał o tym by zarabiać na swojej pasji w internecie. Cały program to solidna dawka praktycznej wiedzy i ogrom inspiracji. Najcudowniej!


Maciek Wybranowski, www.lepszapracalepszezycie.pl

20160926_124222

Ze szkolenia najbardziej zapadła mi w pamięć osobowość Andrzeja. Jest przebojowy, dzieli się wiedzą i szybko mówi, żeby przekazać jak najwięcej.
Pomocną radą była zachęta do ciągłego eksperymentowania: z formą, długością, tematami, itp. Andrzej podawał dużo przykładów twórców, którzy czasami z niczego zrobili dochodowe blogi.
Jeszcze jeden bloghack, który zacząłem stosować, to: Przeszukiwanie tematów w trybie incognito przeglądarki – wtedy dostajemy wyniki niezmodyfikowane przez google o nasze preferencje.
Poza tym ciekawa była część dot. Inkubatorów Przedsiębiorczości. Uważam to za fajną alternatywę dla początkujących przedsiębiorców.

 

 

Dagmara Lis, www.foxintheforest.pl

14996447_1290684134289847_947813489_n

Z czystym sercem mogę stwierdzić, że do tej pory to najlepsze i najbardziej wartościowe szkolenie, na jakim byłam.

Podobało mi się to, że było połączone z pracą na sprzęcie Apple i mogliśmy poznać tajniki korzystania z nich. Teraz poważnie rozważam przerzucenie się na MacBooka.🙂

Świetny wybór, co do prowadzącego główną, najważniejszą część szkolenia dotyczącego blogowania i vlogowania. Andrzej Tucholski jest znanym mi blogerem, którego uwielbiam czytać, W ciągu dobrych kilku lat prowadzenia bloga nabył mnóstwo praktycznej wiedzy, którą się z nami podzielił. Nawet nie potrzebowaliśmy przerw, bo słuchaliśmy go wszyscy jak zaczarowani.😉

Andrzej w bardzo ciekawy sposób podpowiadał co robić, w jaki sposób, na czym sę skupić, jak sobie poradzić z konkretnym tematem. Były też przykłady jak wdrożyć system prowadzenia social media, jak promować posty na bloga. Cała masa bardzo przydatnej wiedzy, którą powoli zaczynam wdrażać w swoje blogowanie.

Bardzo podobało mi się też to, że Andrzej naprawdę włożył w to wszystko masę energii i serca. Widać było, że ważne było dla niego, by w jak najlepszy sposób przekazać jak najwięcej wiedzy i to właśnie dostaliśmy. Odpowiadał też na nasze pytania, ewentualnie powtarzał coś, czego nie rozumieliśmy.

Naprawdę świetna sprawa, polecam każdemu blogerowi – trochę już wiedziałam, ale wiele rzeczy się wyjaśniło i dowiedziałam się również sporo nowości. Jestem bardzo zadowolona i uważam, że dobrze zainwestowałam swoje pieniądze.🙂


 Jak widzicie, kto nie był na szkoleniu – ma czego żałować. Uprzedzając wasze pytania: nie wiem, czy będą kolejne edycje szkoleń. Być może tak. Jeżeli będę miała taką informację, na pewno się nią z Wami podzielę. :)


Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz