Marzysz o tym, by Twoje życie było bardziej twórcze, spontaniczne, radosne? Chcesz budować satysfakcjonujące relacje i zarazem lepiej zrozumieć siebie samego? Przychodzę dziś z książką, która odpowiada na wszystkie te potrzeby.


„Uwolnij się od toksycznych emocji” to pozycja autorstwa Leah Guy, która w dużym skrócie traktuje o tym, jak dostrzec, zrozumieć i uwolnić emocje zablokowane w ciele, które nam nie sprzyjają. Takie emocje, które w różnych sytuacjach blokują nas przed działaniem, przed szczęściem, czy głośnym wyrażaniem siebie. Takie emocje, które często są w naszym ciele już od dzieciństwa i nawet możemy nie zdawać sobie sprawy o ich istnieniu…

 

Uwolnij się od toksycznych emocji – krok po kroku

Książka napisana jest w taki sposób, że autorka krok po kroku prowadzi czytelnika poprzez to tytułowe uwolnienie.

Pierwszym krokiem, jest oczywiście, zidentyfikowanie tych toksycznych emocji, które do tej pory kierowały twoim życiem. Dokopanie się do nich wcale nie jest takie proste, dlatego spora część książki porusza właśnie to zagadnienie, przy czym dając także narzędzia, które ułatwią znalezienie tych poblokowanych emocji. Przy okazji autorka przedstawia swoją autorską metodę do przepracowywania trudnych emocji: AAA, czyli uznanie, akceptacja, działanie. Ciekawe narzędzie – nie będę jednak poświęcać mu tutaj czasu, bo dokładnie opisane jest w książce na wielu różnych przykładach.

Kolejnym krokiem jest zrozumienie swoich emocjonalnych ran, sprawdzenie prawdziwej historii o tobie. Autorka zachęca także do spotkania ze swoim wewnętrznym dzieckiem i do samopoznania na głębokim poziomie, aż do miłości własnej.

Jak więc widzisz, lektura tej książki to pewnego rodzaju droga, którą przechodzisz razem z autorką. Droga do uwolnienia, pełniejszego, szczęśliwszego życia, które zaczyna się od przyjrzenia się swoim emocjom.

 

Uwolnij się od toksycznych emocji – recenzja

Ta książka jest niesamowita. Pozaznaczałam w niej wiele fragmentów, do których będę chciała wracać. Autorka zachęca do odkrycia swojej prawdziwej wewnętrznej autentyczności, która ukryta może być właśnie za nieprzepracowanymi emocjami, które blokują twój życiowy potencjał.

Dzięki tej lekturze zdecydowanie zaglądasz głęboko, w głąb siebie, poszukując o sobie wiedzy na wielu różnych poziomach. Kim jesteś, jak się komunikujesz, jakie masz rany emocjonalne, jakie mury stawiasz w kontakcie z innymi, czy umiesz stawiać granice?

To co dodatkowo mnie urzekło to poruszenie tematu wibracji i częstotliwości emocjonalnej. Dla mnie osobiście to bardzo istotny temat, który często jest pomijany. Tutaj autorka przykłada ogromną rolę do tego, na jakiej częstotliwości wibrujemy i co tym samym do swojego życia przyciągamy. Brawo!


Jeżeli szukasz książki, która poprowadzi Cię za rękę od dzieciństwa do samopoznania, skupiając się na emocjach, które do tej pory przejmowały nad tobą ster – koniecznie sięgnij po tę pozycję!

 

Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Galaktyka

 

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu