Z edycji na edycję dziwię się coraz bardziej, że tak szybko leci czas. Nim zdążę się obejrzeć, już zastaje nas kolejna edycja! Tym razem ósma! :)


Dzisiaj przychodzę do Was ze wszystkimi informacjami dotyczącymi VIII edycji WWK. Pojawiło się wiele zmian i dużo niespodzianek. Mamy nadzieję, że zmiany Wam się spodobają. Zdecydowałyśmy się trochę poeksperymentować, pozmieniać niektóre rzeczy i patrzeć nie bieżąco co się sprawdza, a co nie. Z edycji na edycję zauważamy też, jak większość z Was przenosi się na Instagram i tam przez ostatnie edycje pojawia się najwięcej postów wymiankowych.

Mimo wszystko nie rezygnujemy z facebooka (wymiana tam będzie odbywać się w innej formie niż wcześniej) i jak zawsze mocno zachęcamy do uczestnictwa blogerów.

 

Wielka Wymiana Książkowa – czyj to pomysł i dlaczego powstał

Pomysłodawczynią akcji jest Magdalena Erbel z bloga Save the magic moments. Ja mam przyjemność współorganizować akcję z Madzią już szósty raz. Dlaczego zdecydowałam się zaangażować w Wymianę na stałe, opisywałam Wam tutaj.

Akcja ma na celu 2 razy do roku odświeżenie swoich biblioteczek i danie drugiego życia książkom. Książki są po to, żeby je czytać, a nie żeby kurzyły się na półkach – takie jest nasze zdanie. I przy organizowaniu WWK okazało się, że nie tylko my tak myślimy! :) Jest nas więcej. Z edycji na edycję dołącza coraz więcej osób, co cieszy nas, bo pokazuje tylko, że coraz mniej przywiązujemy się do rzeczy, a idea less waste jest coraz bardziej nam bliska. Bo przecież lepiej się wymienić, niż kupować nowe. :)

Półtora roku temu stworzyłam wpis z 10 powodami, dla których warto wziąć udział w Wielkiej Wymianie Książkowej. Serdecznie Was do niego zapraszam, jeżeli jeszcze bijecie się z myślami, czy to coś dla Was. :)

A ja zapraszam do zapoznania się z nowymi zasadami Wielkiej Wymiany Książkowej Przeczytaj i podaj dalej.Wielka Wymiana Książkowa – nowe zasady dla blogerów

VIII edycja WWK odbędzie się w dniach:

6 października (od godziny 8:00) – 12 października (do godziny. 23:59).

W 8 edycji wszyscy blogerzy książki mogą wymieniać:

 • na blogu SAVE THE MAGIC MOMENTS  (link party, które otwarte będzie o godzinie 8:00 6 października 2019)
 • na blogu SOCJOPATKA.PL (link party, które otwarte będzie o godzinie 8:00 6 października 2019) 
 • na instagramie (uczestników wymiany znajdujemy dzięki hasztagowi #przeczytajipodajdalej8)
 • na facebooku w Klubie Książki (grupa facebookowa) Przeczytaj i podaj dalej

 

 

Jak to zrobić:

 • Przygotuj wpis dotyczący wymiany, w którym opiszesz książki, jakie chcesz wymienić, uwzględniając ich stan faktyczny oraz wstawisz wyraźne zdjęcie przedstawiające wszystkie wystawione do wymiany pozycje (mile widziane są fotografie ujmujące okładki książek i dokładne zdjęcia zagnieceń, czy plamek, jeżeli takie pojawiają się na książkach).
 • Będziemy wdzięczne za uwzględnienie we wpisie plakatu promującego wydarzenie, który specjalnie na tę okazję przygotowała Marta z bloga CHYTRA SZTUKA (plakat znajdziecie poniżej, otagowanie Marty i nas jako organizatorek wydarzenia oraz opisanie pokrótce skąd całe to zamieszanie i o co w nim chodzi. Dobrze by było, gdybyś odesłał(a) chętnych blogerów do włączenia się do akcji właśnie tutaj: do regulaminu.
 • Wpis opublikuj dopiero 6 października 2019 r. Wcześniej nie zdradzamy swoich książek, które chcemy wymienić. (link party startuje o 8:00) 
 • 6 października 2019 wejdź na oba blogi organizatorów tj. SAVE THE MAGIC MOMENTS orz SOCJOPATKA.PL i dodaj swój wpis do LINK PARTY (niebieski przycisk ADD LINK na dole wpisu)  – to ważne, by dodać wpis w obu miejscach, by ze swoim wpisem dotrzeć do jak największej liczby osób prywatnych.
 • Zaglądaj do pozostałych blogerów i czytaj komentarze, bo w nich również pojawią się propozycje książek na wymianę.

 

JAK DOŁĄCZYĆ NA INSTAGRAMIE:

 • To proste! Zrób zdjęcie książek (najlepiej ustaw karuzelę, by każdy z tytułów był wyraźnie widoczny), w opisie użyj hasztagu #przeczytajipodajdalej8 oraz oznacz organizatorów (@savethemagicmoments i @socjopatka_blog). Jeśli możesz napisz jednym zdaniem, o co w tym wszystkim chodzi (do kiedy się bawimy, kto może dołączyć, podkreśl, że wymiana jest bezkosztowa oraz odeślij do regulaminu wydarzenia).
 • szukaj pozostałych uczestników właśnie po hasztagu.

 

FACEBOOK – TYM RAZEM INACZEJ!!!!

Uwaga, tu są zmiany!

 • Na facebooku wymieniamy się tylko w grupie: PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ
 • Wystarczy, że dołączysz do grupy, a na tablicy w przypiętych postach znajdziesz specjalnie dedykowany post, pod którym w komentarzu możesz wkleić link do swojego wpisu.
 • Przejrzyj pozostałe komentarze, bo tu znajdziesz innych uczestników wydarzenia. Nie tylko blogerów. 


OGÓLNE ZASADY WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ PRZECZYTAJ I PODAJ DALEJ

 • Akcja trwa od 6 do 12 października 2019 r.
 • Udział w akcji może wziąć KAŻDY – zarówno bloger, jak i instagramer, czy osoba prywatna
 • Książkami się wymieniamy, nie sprzedajemy!
 • Wymiana jest bezkosztowa. Jedyne koszty jakie ponosicie to koszty wysyłki. Wysyłki książki, którą wysyłacie. Nie robimy żadnych przelewów przy przekazów pieniężnych innym. Zachęcamy do wymieniania się książkami na spotkaniach (jeżeli jest to możliwe, bo np. jesteście z tego samego miasta). Wtedy koszt wymiany jest zupełnie zerowy.
 • Jako organizatorki nie ponosimy odpowiedzialności za wysyłkę i dostarczanie książek przez uczestników akcji.
 • Paczki z książkami nadajemy wyłącznie śledzonymi przesyłkami. To bardzo ważne! Nie wysyłamy listem zwykłym i nie zgadzamy się, żeby inni nam tak wysyłali książki. Najtańsza opcja wysyłki na ten moment to paczka w ruchu przez stronę furgonetka.pl (8 zł do 1 kg)

 

NOWE ZASADY WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻKOWEJ DLA OSÓB PRYWATNYCH znajdziesz tutaj.Tym razem zdecydowałyśmy się podzielić regulamin na ten dla blogerów i ten dla osób prywatnych.

Wielka Wymiana Książkowa – plakat akcji

W 8 edycji plakat akcji wykonała dla nas Marta z bloga Chytra Sztuka. Marta, tak samo jak my jest z Łodzi, więc zrobiło się nieco lokalnie. :) Marta to graficzka, a zarazem pedagog edukacji artystycznej. Na jej blogu znajdziecie wiele darmowych materiałów do pobrania, między innymi: organizer nauczyciela, karty pracy czy plannery np. posiłków.

Jeżeli chcecie gdzieś wspominać o Wielkiej Wymianie Książkowej, zachęcamy Was serdecznie do używania plakatu stworzonego przez Martę:Wielka Wymiana Książkowa – patroni

Do VIII edycji WWK udało nam się pozyskać 5 patronów. Pora ich przedstawić. :)

Wydawnictwo Galaktyka – to jedyne w tej edycji wydawnictwo, które zaprosiliśmy do współpracy, ponieważ chcieliśmy postawić na minimalizm w tej kwestii. Zobaczymy, jak to się sprawdzi. Na ten moment jesteśmy bardzo zadowolone i mam nadzieję, że Wy też będziecie, bo wydawnictwo Galaktyka przygotowało dla Was 21 książek do wykorzystania w pobocznych konkursach. Szaleństwo! :) Wydawnictwo Galaktyka w swojej ofercie ma książki poradnikowo-hobbystyczne, uczące praktycznych umiejętności oraz książki specjalistyczne. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Natalia Sońska Natalia jest z nami już od kilku edycji i zawsze wspiera nas swoją obecnością, a także swoimi najnowszymi książkami na konkursy. Tym razem też coś dla Was przygotuje. Co to będzie? niespodzianka! Śledźcie nasze profile, a już niebawem dowiecie się więcej. Natalia pisze obyczajowe, lekkie, mądre książki dla kobiet, które lubią kobiecą literaturę.

Marcin KowalMarcin to niegdyś bloger, którego możecie kojarzyć ze strony Ciekawy Świata. Dziś autor książek! I z tego względu Marcin zdecydował się wesprzeć WWK i przekazać swoje książki na konkursy dla uczestników wymiany, które już rozdajemy (o konkursach, które już trwają będzie za chwilę).

Okładkowy Raj – pierwszy raz w tej edycji pojawia się coś więcej niż książki, ale dalej gadżet książkowy: otulacze! Jeżeli nigdy nie słyszeliście o otulaczach na książki, koniecznie zajrzyjcie na ich stronę i zobaczcie co to za cudo. Będziemy mieli dla Was 7 takich otulaczy do rozdania. :)

Polskie Stowarzyszenie Zero Waste – ostatnim naszym patronem zostało PSZW. Osobiście bardzo mnie to cieszy, bo zawsze z Madzią staramy się podkreślać, że wymiana książkowa to ciekawa inicjatywa także dla osób, którym nie jest obojętna nasza planeta. Zamiast kupować, albo wyrzucać – wymieniaj. Polskie Stowarzyszenie Zero Waste chcąc zapobiegać wyrzucaniu przedmiotów, które choć wydają się niepotrzebne, mogą posłużyć jeszcze komuś innemu, stworzyli nową inicjatywę, która pomaga dawać rzeczom drugie życie: Mobilny Givebox. Zachęcamy Was do zapoznania się z tym projektem! :)

Wielka Wymiana Książkowa – konkursy

Większość konkursów, które dla Was szykujemy zaczną się w trakcie trwania wymiany, czyli po 6 października. Pojawiać się one będą zarówno na IG, jak i na FB (u mnie i u Madzi), tak żeby każdy miał szansę coś wygrać.

W tej edycji zdecydowaliśmy się jednak zrobić konkurs dodatkowy, który już trwa i będzie trwał do 6 października.

Tym razem prosimy Was o pomoc w promocji naszego wydarzenia. Jak to zrobicie, to już zależy od Was. Czy to będzie filmik, post na bloga, zdjęcia na instagramie, post na FB, czy wzmianka na IgStories, decydujecie Wy. 

Nagrodzimy aż 3 osoby, które najbardziej pomogą nam w promocji wydarzenia. Poniżej znajdziecie zdjęcia pakietów, które są do wygrania. W każdym pakiecie znajdziecie zarówno książki, jak i otulacze na książki. :)Mamy nadzieję, że będziecie z nami w październiku? :) My już nie możemy się doczekać! :)

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz