Wiosna już nas przywitała…, ale ale czy porządki wiosenne sumiennie wykonane?


Nie wiem, jakie macie podejście do wiosennych porządków, ale ja je bardzo lubię. Lubię wpuszczać do swojego mieszkania wraz z pojawiającym się słońcem za oknem, powiew świeżości.

Coroczny przegląd ciuchów, butów i dodatków zrobiony (część z nich udało się sprzedać na bardzo fajnym łódzkim wydarzeniu Babi Targ), w szafkach z dokumentami posprzątane, kosmetyki i leki przejrzane, żywność posegregowana – można by powiedzieć wszystko gotowe, ale czy na półce z książkami również nie przydałyby się małe zmiany? No właśnie!

Wiosenne porządki, także na półce z książkami

Uwielbiam zmieniać ułożenie książek na półce. Co chwilę mam jakieś nowe pomysły, jak tym razem je posegregować. W tym miesiącu jedną półkę zaadaptowałam na książki, które w pierwszej kolejności chcę przeczytać, ale i znalazło się miejsce na książki, które już przeczytałam i do których już raczej nie wrócę. Nie oszukujmy się, wydawnictwa wydają tyle nowych, ciekawych, aktualnych książek, że czasem szkoda czasu, by wracać do tych, które już znamy.

Oczywiście, większość z nas ma kilka tytułów, do których musi wracać, bo po prostu je uwielbia, ale czy zbieranie wszystkich przeczytanych książek ma sens? Jeżeli zadajecie sobie to pytanie to zapraszam Was na wpis, dlaczego nie zbieram książek, mimo że je kocham.

A Was zachęcam do przewietrzenia swojej biblioteczki i wzięcia udziału w 7 już edycji Wielkiej Wymiany Książkowej. :)

VII edycja Wielkiej Wymiany Książkowej

To co najważniejsze: do wymiany może dołączyć każdy.

Bloger, nie-bloger, instagramer, influencer, czytelnik bloga, osoba nieposiadająca social mediów. Po prostu każdy, kto ma chociaż jedną książkę, którą chciałby wymienić na inną pozycję. 🙂

Wymiana odbywać się będzie w 6 miejscach:

  1. Na blogu Madzi i na moim blogu we wpisie opublikowanym o 8:00 rano 7 kwietnia 2019 roku. W tych wpisach będzie otwarte linkowe party, gdzie wszyscy blogerzy będą mogli wstawić link do swojego wpisu blogowego za pomocą przycisku “add link”. We wpisie blogowym każdego blogera powinna pojawić się informacja ,jakie książki ma na wymianę. We wpisie powinny znaleźć się zdjęcia książek oraz określenie ich stanu (idealny, bardzo dobry, dobry, średni). Nie ukrywamy wad książek, jeżeli takowe istnieją piszemy o nich i przedstawiamy je na zdjęciach.

Jeżeli nie prowadzisz bloga – swoje propozycje książkowe możesz zamieścić w wybranym przez siebie miejscu. Jak Ci wygodniej. Na przykład:

  1. Na Facebooku, gdzie zostało utworzone Wydarzenie. 
  2. Na Instagramie (wystarczy wstawić fotkę z książkami, które masz na wymianę i oznaczyć je oficjalnym hasztagiem kwietniowej wymiany, czyli #przeczytajipodajdalej7).
  3. W komentarzach na blogu, u osoby, u której zainteresowała Cię jakaś książka.
  4. W komentarzu u mnie i u Madzi, pod wpisem z 7 kwietnia 2019 roku.

Z doświadczenia wiemy, że dla każdego inna forma jest wygodniejsza, więc w trakcie trwania akcji należy śledzić zarówno wydarzenie na FB, jak i hasztag na instagramie, by być na bieżąco z dołączającymi osobami. 🙂

Jeżeli wymiana dojdzie do skutku, w prywatnej wiadomości dogadujecie szczegóły dotyczące przekazania/wysyłki książek. <3 Jeżeli wysyłacie książki, pamiętajcie by mieć potwierdzenie wysłania paczki w razie jej zaginięcia.Cudowny plakat do akcji zrobiła dla nas niezastąpiona Kasia z Yummy Mummy Ideas, która w ten sposób wspiera naszą czytelniczą akcję. :)

Wielka Wymiana Książkowa – patronaty

Oczywiście w tej edycji również nie mogło zabraknąć patronów, którzy przygotowali dla Was książki na poboczne książkowe konkursy w ramach Wymiany. :)

Wydawnictwo Insignis, Burda oraz Natalia Sońska – autorka bardzo poczytnych książek – przygotowali dla Was książki, które rozdamy w trakcie trwania wymiany i po niej. :)


Cieszycie się? Będziecie z nami? Dajcie znać, jeżeli macie jakieś pytania. :)

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz