„Współczesna czarownica” to książka, której autorką jest Deborah Blake, praktykująca czarownica z ponad 20-letnim stażem.

Miałam przyjemność czytać ją w ramach współpracy z Wydawnictwo Kobiece. Jak mi się podobała ta lektura? Komu ją polecam? Zapraszam do lektury.


Czy przeraża Cię słowo „czarownica”, albo „wiedźma”? Niepotrzebnie! To prawda, że te słowa mają negatywne konotacje, zdarza się, że czary i magię kojarzymy z czymś złym, a zarazem wydaje nam się, że czarowanie dostępne jest tylko dla wybranych.

Nic bardziej mylnego, o czym mówi właśnie ta książka. :)

 

Współczesna czarownica – recenzja książki

Ostatnimi czasy miałam okazję przeczytać kilka książek w tej tematyce, ale muszę przyznać, że ta szczególnie przypadła mi do gustu.

Autorka pokazuje w niej, że czarowanie niekoniecznie polega na odprawianiu bardzo skomplikowanych rytuałów i zaklęć. Podobnie, nie jest ono zarezerwowane jedynie dla wtajemniczonych wybrańców. Każdy z nas może do swojej codzienności zaprosić nieco magii. Co więcej, wcale nie potrzeba bardzo dużo wysiłku, przeformułowania swoich nawyków, czy zmieniania wszystkiego wokoło. Czasem wystarczy tylko wprowadzić do tego, co już robimy, kilka dodatkowych elementów – z dużym naciskiem na INTENCJĘ.

Dzięki drobnym krokom i lekkim zmianom możemy zauważyć dużą różnicę! Możemy tworzyć nowe rytuały, które pomogą nam ubarwić codzienność i poczuć w tym swoim życiu nieco więcej magii. To zdecydowanie inspirująca lektura dla tych, którzy chcą wejść na drogę duchowej praktyki, ale małymi krokami.

książka o magii

Współczesna czarownica – niech codzienność stanie się magią

A czym są te małe kroki?

Deborah Blake zachęca we „współczesnej czarownicy” do:

  • dostrojenia się do rytmu natury,
  • zmienienia swojego domu, poprzez kilka drobnych elementów, w bardziej magiczne miejsce,
  • dodania do codziennych czynności specjalnych intencji,
  • odkrycia swojego zwierzęcia mocy,
  • rozpoczęcia praktyki kuchennej alchemii,
  • tworzenia własnej duchowej ścieżki,
  • zrozumienia jaką moc mają słowa,
  • odkrycia w swoim otoczeniu bóstw,
  • zaproszenia przyjaciół do wspólnych rytuałów.

W moim odczuciu ta książka idealnie sprawdzi się dla osób początkujących, bowiem daje szybkie, krótkie, łatwe do wprowadzenia tu i teraz wskazówki. Autorka wspomina, że jedną z ważniejszych dla niech zasad w życiu jest BYCIE DOBRYM CZŁOWIEKIEM. 

Jeśli więc kiedyś mieliście wątpliwości, kim jest współczesna czarownica – gwarantuję, nie ma czego się bać. To raczej dobra wróżka, która dba o domowe ognisko, dobre relacje z ludźmi, ze zwierzętami, z naturą, dba o energię swoją, swoich przedmiotów, swojego domu. To osoba, która chcę dobrze dla siebie i dla świata. I wierzy, że jest coś więcej niż tylko ten materialny świat 3D. :)

 

Materiał powstał we współpracy z Wydawnictwo Kobiece

 

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu