Blogowy zawrót głowy, który obciążył w tym przypadku (o dziwo!) nie jedną głowę.


Mówi się, że żywotność szablonu na bloga wynosi około 2 lat. Nawet wpisywałabym się w te statystyki, ale czy to wina szablonu, że potrzebuję zmiany? Na pewno nie.

Odkąd założyłam bloga (niecałe 2 lata temu) szablon zmieniłam 2 razy, a sekcje tematyczne jeszcze częściej. Z czego to wynikało? Z poszukiwań swojej drogi. Pisałam o wkurzających zachowaniach, związkach, karierze i większość z tych tematów rozpływała się, a na ich miejsce pojawiały się nowe.

Dziś wiem, że nie warto zamykać się w konkretnych sekcjach, bo człowiek zmienia się i ewoluuje. Bardziej opłaca się robić tematyczne cykle wpisów, które będą trwały kilka dni, tygodni, miesięcy, aż poczujemy, że temat został wyczerpany.

Oczywiście podstawowe sekcje ułatwiają poruszanie się po stronie i skategoryzowanie bloga i w tym przypadku będzie miała miejsce konkretna zmiana.

Zmiany są potrzebne nawet, gdy jest dobrze

Socjopatka od zawsze była blogiem dla społeczników – osób, które interesują się tematami społecznymi, chcą zmiany i czują, że mogą być jej częścią. Teraz zostanie to nazwane po imieniu. Jaśniej zostanie określony cel bloga, jego statystyczni czytelnicy, a wszystko zostanie dograne odpowiednim wizerunkiem.

Tym razem postanowiłam większość prac oddać w ręce profesjonalnych osób. Jak zawsze sesję na nową wizualizację bloga wykona mój mąż, ale stworzeniem mojej wymarzonej strony zajmie się Monkey Business. Firma, której ufam w 100%. Zmieni się także logo (cały czas szukam odpowiedniej osoby) i w odpowiednim czasie pojawi się mini sklep, na którym będziecie mogli kupić moje produkty, które jak na razie są w fazie wstępnych planów.

Będzie tak samo, a jednak zupełnie inaczej.

Potrzebna Wasza pomoc!

Do mojej koncepcji jest potrzebna Wasza pomoc. Będę wdzięczna każdej osobie, która zechce wypełnić ankietę, która znajduje się poniżej. Ułatwi mi to stworzenie nowej strony, która będzie cieszyć nie tylko oko, ale i umysł.

Wstępną wizualizację mamy w głowie, ale brakuje detali, takich jak: jacy jesteście poza Internetem i co lubicie.  Chciałabym w tej ankiecie porozmawiać trochę o Was i waszych preferencjach.


Mam nadzieję, że zrozumiecie iż przygotowania do nowej wizualizacji pochłaniają mnie na tyle, że teksty pojawiają się trochę rzadziej. Tym bardziej, że oprócz nowej wizualizacji bloga, trzeba obmyślić nową sesję na społecznościówki, produkty, które będę sprzedawać i niespodzianki, które szykuję dla wszystkich osób, które zapiszą się na newsletter.

Nowa strona pojawi się w 2017 roku. Najprawdopodobniej będzie to styczeń-luty. 

LINK DO ANKIETY

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu

Zostaw komentarz