Miłość zawojowała cały luty, dzięki wspaniałym blogerom, którzy dołączyli do kampanii #DbamBoKocham.

Kampanii, którą współorganizowałam razem z niezastąpioną Madzią. <3


Akcja miała na celu uświadomienie, że luty to nie tylko walentynki, że związek to nie tylko czułe słówka i kwiaty. Akcja miała pokazać, że miłość to dużo, dużo więcej. To najwspanialsza praca pod słońcem, którą wypełniamy każdego dnia.

W ramach kampanii wraz z kilkudziesięcioma blogerami pokazywaliśmy, jak każdy z nas rozumie wspieranie i dbanie o partnera. Pokazywaliśmy, że można to robić na milion różnych sposobów. Poza 28 blogerami zaproszonymi do akcji, w kampanii wzięło udział o wiele więcej osób, bo przez cały luty dołączyć mógł każdy. :)

Jeżeli więc chcecie znaleźć wszystkie treści, jakie pojawiły się w ramach akcji, szukajcie ich pod hasztagiem #DbamBoKocham.

W dzisiejszym podsumowaniu znajdziecie jedynie wpisy osób, które swój udział w akcji zadeklarowały, zanim jeszcze kampania dobrze ruszyła. :)

Podsumowanie kampanii #DbamboKocham

Wszystkie teksty w ramach akcji są niesamowite, mądre, odważne. Niektóre poruszają naprawdę mocne i osobiste tematy. Inne są neutralne, ale cały czas tak samo wartościowe. Dobór blogerów do akcji okazał się strzałem w 10, bo każdy z nich zaangażował się w 100%.

 

Sprawdźcie, o czym blogerzy pisali w ramach akcji:

1 lutego pojawił się mój tekst otwierający kampanię, w którym opowiadałam o tym, co jest receptą na udany związek. Wspólne pasje czy jednak przeciwieństwa? W trakcie trwania akcji zainspirowana odwagą innych blogerów, stworzyłam także drugi, bardziej osobisty wpis, dotyczący tego, jak to jest stracić siebie w związku. 


2 lutego Agnieszka z bloga Uśmiech w oczach pokazała, dlaczego po latach bycia razem, wciąż tak ważne jest chodzenie na randki. Aga przypomina, aby nie zapominać o tym drobnym, ale jakże ważnym geście miłości!


3 lutego Ania z bloga NieidealnnaAnna napisała odważny i przejmujący zarazem tekst dotyczący połogu, w którym pokazała siłę i wsparcie swojego męża. Zdecydowanie każdy Pan powinien przeczytać ten tekst!


4 lutego Elwira z bloga ZabieganaMama postanowiła podzielić się z Wami historią, jak kochać świadomie i bez lęku. Bardzo mądry tekst pokazujący, jak ważny w związku (paradoksalnie) jest egoizm. :)


Kolejnego dnia pojawił się jak dla mnie jeden z ważniejszych, bo trudniejszych tematów tej akcji. Kinga z bloga Zaparzę Ci Herbatę napisała o tym, jak wspierać partnera w żałobie, z perspektywy osoby, która taką żałobę przeżyła.


6 lutego Kasia z bloga Worqshop opisała swoje doświadczenia dotyczące związku multi-kulti. Poczytajcie, zanim zaczniecie oceniać inne, mieszane związki. :)


7 lutego Karolina z bloga Modern Woman podzieliła się swoim punktem widzenia na wolność w związku. Wolność jako podstawa udanej relacji. 


Madzia z bloga Magda M kolejnego dnia spisała 25 drobnych gestów, które pokażą, że kochasz. Bardzo inspirujący tekst dla tych, którzy chcą wyrażać miłość w drobnych gestach, ale nie wiedzą jak. :)


9 lutego Karolina z bloga OdNova napisała rzetelny, wartościowy artykuł mówiący o tym, co zrobić by drobiazgi nie urastały do rangi wielkich problemów. 


Następnego dnia Magda z bloga Madziof podzieliła się 10 rzeczami, których nauczyła się od swojego męża. Jak widać, warto uczyć się od swoich partnerów i również w ten sposób ich doceniać.


11 lutego Ania z bloga Tabayka opisała wiele ważnych momentów ze swojego życia, które wspaniale pokazują, jak na różne sposoby można dbać o swój związek. To mocny, szczery i odważny tekst.


12 lutego pojawił się kolejny osobisty, piękny wpis tym razem autorstwa Agaty z bloga Miniaturowa. Dowiecie się z niego, jak wspierać partnera w chorobie. 


13 lutego pojawił się pierwszy męski głos na blogu Mama sama. Wspaniały mąż i ojciec opowiada o adopcji dziecka kobiety, którą poznał i pokochał. Tak samo ją, jak i Małego Człowieka. Ujmujący tekst o wychowaniu i dawaniu nadziei. Pokazujący męską siłę z zupełnie innej perspektywy.


W walentynki pojawia się kolejny mocny post. Tym razem Karola z bloga Nasze bąbelkowo opowiada jak dbać o związek w konfrontacji i walce z niepłodnością. 15 lutego Małgosia z bloga Jaśkowe Klimaty podzieliła się swoim doświadczeniem jak ułożyć relację w związku z partnerem z odzysku. Mądry tekst pokazujący, że nigdy nie jest za późno na kolejną miłość.


Kolejnego dnia pojawił się tekst Przemka z bloga Rodzina ze Szczecina, w którym dowiadujemy się o krótkiej historii miłości naszej pary. 


17 lutego Sara z bloga Muffin Case pokazała jak dbać o związek, gdy pojawia się w nim rutyna. Myślę, że wielu z Was ten tekst może rozjaśnić pewne rzeczy i pomóc w przełamaniu nudy. :)


18 lutego Karola z bloga Kinka zdradza tajemnicę udanego związku, pokazując jak wspaniale działa zasada 4 „S”. Brzmi tajemniczo? To wskakujcie i czytajcie!


Następnego dnia Ania z bloga Tygrysiaki udowodniła, że da się znaleźć czas na pielęgnacje związku, nawet, wtedy gdy ma się na głowie dzieci, psa i blog. :)


20 lutego Asia z bloga Mynaswoim opisała, czym różni się zwykły związek od małżeństwa w chwilach zwątpienia. 


21 lutego Ewa z bloga Mocem ciekawie ujęła temat dbania o związek, tak by nie matkować. Bo wiecie, granica bywa niesamowicie cienka.


Mirka  z bloga Blond Pani Domu podzieliła się bardzo osobistą historią utraconej ciąży. Jak dbać o związek po poronieniu?


23 lutego Magda z bloga Mamine Skarby pięknie i rzetelnie podpowiedziała, jak radzić sobie z kryzysem w związku.


24 lutego Paulina z bloga Przestrzeń Kobiety podzieliła się swoją osobistą historią dotyczącą niepłodności i życia tylko we dwoje. Historii, która pokazuje, że zupełnie inaczej żyje się parą bezdzietnym, które świadomie podejmują taką decyzję, a zupełnie inaczej parą, które dzieci po prostu mieć nie mogą.


Kolejnego dnia Małgosia z bloga Messy Head opowiedziała o intymności w połogu. Czy to w ogóle jest możliwe? Sprawdźcie.


26 lutego Justyna z bloga Elare podsunęła w ramach akcji 3 proste zasady, które poprawią jakość każdego związku. Brzmi ciekawie, prawda?


27 lutego współorganizatorka akcji Madzia z bloga Save the magic moments przypomina w swoim tekście, żeby nigdy nie zapominać o tym, że po urodzeniu dziecka nie jest się tylko mamą. Jest się nadal partnerką. :)


Ostatni tekst napisała Ola z bloga Esencja, która opisała wsparcie, którego nie widać, a zarazem stworzyła przepiękny alfabet miłości, który jest pięknym zakończeniem akcji. :)

 

Dziękujemy wszystkim osobom wyżej wymienionym, ale także tym, które dołączyły do akcji już w trakcie jej trwania. Kolejny raz pokazaliście, że blogosfera może wspólnie połączyć swoje siły i może z tego wyjść coś bardzo, bardzo wartościowego!

Jesteście wspaniali! <3

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu