Nie wiesz, co ze sobą począć, kiedy wieczór długi, szaro-bury, jesienny, a może i zimowy? Ja mam swoje sprawdzone sposoby na to, by cieszyć się tymi długimi wieczorami i czerpać z nich całymi garściami.

Może któryś z nich zainspiruje Cię do spróbowania czegoś nowego. :)


Moje sposoby na jesienne wieczory

 

1. Spróbuj czegoś nowego

Nic tak nie pobudza do życia, jak spróbowanie czegoś nowego. Może to będzie jakieś stare zakurzone marzenie? Może coś, czego totalnie się po sobie nie spodziewasz, a chcesz spróbować? Lepiej, jeśli nie będzie to jednorazowe i będzie wymagało od Ciebie systematyczności. Ja tej zimy postanowiłam nauczyć się jeździć na łyżwach (na Instagramie możesz śledzić moje poczynania:P). Może właśnie warto wykorzystać aktualną porę roku i zrobić coś, co jest powiązane właśnie z nią? Wsłuchaj się w siebie i spróbuj czegoś nowego!

2. Nadrób książki, które zawsze chciałeś przeczytać 

Nic tak nie sprzyja czytaniu, jak długie wieczory. Nawet jeśli czytasz mało, to na pewno kiedyś usłyszałeś o jakiejś książce, która Cię zaintrygowała. To dobry moment na nadrobienie klasyków, starych bestsellerów, czy szukania świątecznych powieści (jeśli lubisz taki klimat) – daj się sobie zanurzyć w inny świat, czy poszerzyć swoje horyzonty.

3. Poszukaj nowych przepisów i ugotuj coś pysznego

Kiedy się spieszymy, żyjemy z dnia na dzień, nie mamy czasu na wymyślne dania, robimy coś na szybko, to, co nam znane. Jeśli masz jeden długi wolny wieczór, poszukaj jakiegoś nowego przepisu. Idź na zakupy, wróć do domu i z miłością przyrządź to danie: niezależnie czy będzie to ciepła rozgrzewająca zupa, ciasto, czy kolacja. Może chcesz poznać nowy smak? A może odtworzyć jakiś z dzieciństwa? Daj wyraz swojej kreatywności w kuchni.

4. Spotkaj się z przyjaciółmi

Często mówimy, że nie mamy czasu, jesteśmy zmęczeni po pracy i dlatego rzadko spotykamy się z przyjaciółmi w tygodniu. Zmień to! Przy bliskich również można odpoczywać: zagrajcie w gry planszowe, idźcie na spacer (nie ma złej pogody, są tylko źli ubrani ludzie), obejrzyjcie razem film, czy po prostu spotkajcie się porozmawiać – bez planu. Dbaj o swoje relacje, to bardzo ważne. W końcu w życiu najbardziej boimy się samotności. Nie pozwól by Cię dosięgła. <3

5. Zadbaj o swoją przestrzeń

Może Twoje mieszkanie/szafa/piwnica potrzebuje posprzątania? Porządek w domu to porządek w głowie. Zrób przestrzeń na nowe. Pozbądź się tego, co jest Ci niepotrzebne.

6. Zacznij jakiś kurs

Choćby darmowy. W sieci jest ich pełno. Jeśli punkt pierwszy nie jest dla Ciebie, i totalnie nie masz ochoty wychodzić z domu – spróbuj nauczyć się czegoś nowego w formie online.

7. Zadbaj o siebie

Jeśli jesteś zmęczony – nie szukaj na siłę formy spędzenia czasu, która coś „namacalnego” wniesie do Twojego życia. W takim momencie najpiękniejszy prezent jaki możesz sobie dać to: pójście spać, zrobienie domowego SPA, posłuchanie relaksującej muzyki, medytacja, rozciąganie ciała. Posłuchaj siebie, czego aktualnie najbardziej Ci brakuje? Jeśli zastanawiasz się co możesz zrobić dla siebie, polecam Ci mój wpis: 30 rzeczy, które możesz zrobić dla siebie z miłością. 

8. Zacznij pisać dziennik

To ciekawy sposób na samopoznanie, na zrozumienie swoich odczuć, pozbycie się emocji, natłoku myśli w głowie. To jedna z prostszych metod zajrzenia w głąb siebie, która, sam zobaczysz, po czasie, przyniesie Ci większe zrozumienie dla siebie samego, dla ludzi i większy spokój.

Co dodałbyś do tej listy? Jakie są Twoje sposoby na jesienne wieczory?

 

Poznaj mój podcast

„W głąb siebie” – Dagmara Sobczak

Przejdź do podcastu